Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli – Nefis Lezzetli Tarifler

Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli

Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli-Portakal Reçeli Nasıl Yapılır  ?

Asla acı olmayan portakal reçeli.Bugün sizler için portakal reçeli hazırladım.Bu portakal reçeli asla acı olmuyor.Çünkü reçeli ben portakalın dilimlerinden hazırladım.

Kabuğundan değil.Biliyorsunuz portakalın kabuğundan da reçel oluyor.Ama ne kadar çok kabuğu kaynatsan da illaki acımtırak bir tat oluyor.

Bu portakalın kabuğu ile ilgili.Sizlere tarifini vereceğim reçelin acısı yok.Mis kokulu portakallardan elde edilen reçel.

Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli
Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli

Portakalın Faydaları

Portakalın faydaları saymakla bitmez. Portakal  vitamin, mineraller, potasyum, magnezyum ve lif kaynağıdır.Portakal kış aylarında bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Bizleri hastalıklara karşı korur.Kış aylarında özellikle grip tedavisinde iyi geldiği bilinmektedir.Kış aylarında portakal en çok tüketilen meyveler arasında yer almaktadır.

Portakaldan Neler hazırlanır ?

Portakaldan neler hazırlanır ? Portakaldan reçeller meyve suları pastalar dondurmalar sirke hazırlayabilirsiniz.

Portakal Reçelini

Portakal reçelini videolu olarak ta tarifi hazırlandı.Her ayrıntısı ile anlatımlı olarak videoda bulabilirsiniz. Tariflerini verdiğimiz videolar hem sitemizde hem de youtube kanalımızda yayınlanmaktadır.

Bizlere youtube kanalımıza abone olarak en yeni tarifleri ilk izleme şansına ulaşabilirsiniz.Hemen portakal reçeli tarifine geçelim

Diğer Reçel tariflerimiz

Diğer reçel tariflerimiz.Daha önce yayınladığımız birbirinden nefis lezzetli reçellere buradan ulaşabilirsiniz.

Portakal Reçeli İçin Malzemeler

  1. 1 Kilo portakal
  2. 5 Su bardağı tos şeker
  3. 4 Su bardağı su
  4. 1 Su bardağı portakal suyu
  5. Yarım limon suyu

Youtube kanalımıza abone olun

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Asla Acı Olmayan ✅ Kabuğu değil ✅Dilimlerinden Hazırlanan 💯 Mis Kokulu Portakal Reçeli Videolu Tarifi ✅

Nefis lezzetli tarifler kanalında bugün sizler için portakal reçeli tarifim var.Asla acı olmayan portakal reçeli kabuğu değil dilimlerinden hazırlandı.Mis kokulu nefis portakal reçeli oldu.Portakal reçeli bazı arkadaşlar kabuğundan yapıyor.
Kabuğu ne kadar çok kaynatsan da illaki acılık kalıyor.Ama portakalın dilimlerinden hazırlanan reçelde asla acı olmuyor.Kış aylarındayız portakal reçeli hazırlamanın tam zamanı.Bu portakal reçelinin pastalarda da kullanabilirsiniz.
Portakal reçelinin Çoluğunuz çocuğunuza bol bol yapıp yedirin Portakal reçelini ben bir kilo portakaldan hazırladım İstediğiniz kadar ölçüleri çoğaltabilirsiniz

Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli Hazırlanışı

Asla acı olmayan portakal reçeli hazırlamak için ilk olarak portakalların kabuklarını soyuyoruz.Daha sonra portakalların üzerinde olan beyazlıkları alıyoruz.

Ve portakalları halka halka doğruyoruz.Bir tencere içine şekeri ve suyu koyuyoruz.Bu reçelin şerbeti olacak.Önceden şerbeti hazırlamamız lazım.Ocağa reçelin şerbetini koyuyoruz kaynasın.

Bir su bardağına dolacak kadar portakal suyu sıkıyoruz. Ocakta kaynayan şerbet koyu bir kıvam olacak şekilde kaynatıyoruz.

Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli
Asla Acı Olmayan Portakal Reçeli

Koyu olan şerbetin içine portakalları döküyoruz.Portakal suyunu da ilave ediyoruz.Hep birlikte reçel kaynayacak.Portakalları dökünce reçel biraz sulanacaktır.

Bu sizin gözünüzü korkutmasın.Kaynar iken tekrar koyu bir kıvam olacak.Arada reçelin üzerinde biriken köpüklerini alıyoruz.Koyu bir kıvam olana kadar kaynayan portakalın reçelinin içine limon suyu ilave ediyoruz.

Limon suyu şekerlenme sini önleyecektir.Bir kaç dakika limon suyu ile birlikte kaynadığı zaman reçel hazır olmuş olacaktır.Mis kokulu asla acı olmayan portakal reçeli hazır.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.