Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli – Nefis Lezzetli Tarifler

Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli

Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kulaktan Duyma Tarifleri Bir Kenara Bırakın !! Tarifin KRALI Geldi-Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli

Uzun süre dayanıklı üzüm reçeli.Kulaktan duyma tarifleri bir kenara bırakın .Tarifin kralı geldi .İşte size uzun süre dayanıklı üzüm reçeli nasıl yapılır ?

püf noktaları ile her ayrıntısı ile reçel tarifi.Yaz aylarındayız ve her türlü meyvenin sebzenin bol ve ucuz olduğu zamanlardayız.Bu sebze ve meyveleri bol bol tüketirken bunları kış içinde yemek üzere saklamak isteriz.Bol bol reçeller konserveler dondurucuya koyarak kış için saklarız.

Sakladığımız bu sebze ve meyvelerin bozulmadan durması çok önemi.İşte size hiç bir şekilde bozulmadan yıllarca saklayabileceğiniz reçel tarifi.Üzüm reçeli yıllarca kavanozda dursa bile asla bozulma yapmıyor ve uzun süre kavanozda saklayabiliyorsunuz.

Her sitede reçel tarifi bulabilirsiniz.Ama bire bir ölçülü tüm püf noktaları ile gösterilen videolu olarak ta hazırlanan tarif çok az bulunur.Bu yazıyı okuyan biri iseniz çok şanslı birisiniz.

Öyle kulaktan dolma tarif değil tam ölçülü bir reçel tarifine ulaştınız.Hemen uzun süreli üzüm reçeli tarifine geçelim

20200819 104156

Üzüm Reçeli İçin Malzemeler

 1. Çekirdeksiz üzüm Tos şeker
 2. Limon suyu
 3. 1 Su bardağı su

Youtube Kanalımıza Abone Olun.En Yeni Terifleri Kaçırmayın

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli Videolu Tarif

Nefis Lezzetli Tarifler kanalına abone olun ▶️ https://www.youtube.com/c/NefisLezzetliTarifler Nefis Lezzetli Tarifler kanalımda bugün sizlere üzüm reçeli tarifim var.Kulaktan duyma tarifleri bir kenara bırakın.Tarifin kralı geldi.Uzun süre dayanıklı üzüm reçeli.
Sizlere uzun üre dayanıklı üzüm reçeli nasıl yapılır ? Videomda her aşamasını püf noktalarını detayları ile anlatıyorum.Videoyu sonuna kadar izleyerek sizlerde uzun süre dayanıklı üzüm reçeli hazırlayabilirsiniz. Uzun süre dayanıklı üzüm reçeli için

Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli Hazırlanışı

Uzun süre dayanıklı üzüm reçeli hazırlamak için ilk olarak üzümlerin tanelerini ayıklamak ile başlıyoruz.Ben bahçemden topladığım üzümler ile hazırlıyoruz.

Tam bir üzümün kilosunu vermiyorum.Üzüm reçelinde bire bir kap ölçüsü kullanacağımız için bize temizlediğimiz taneler önemli.Bir kap içine üzümleri ta neliyoruz.

Kaçan çöpler var ise onları temizliyoruz Bol suda 2 yada 3 kez yıkıyoruz.

Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli
Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli

İyice sularının gitmesi için bir kevgirden süzüyoruz.Bir derin tencere içine bir kap üzüm döküyoruz bir kap şeker döküyoruz.Bir kap üzüm bir kap şeker bu şekilde üzümleri şekere batırıyoruz.

Bir gece şekerli üzümleri bekletiyoruz.Bir gecenin sonunda üzümler sularını saldı ise hiç su koymadan ocağa pişmeye koyuyoruz.Eğer üzümler sularını salmadı ise o zaman bir bardak su döküp ocağa koyuyoruz.

Ocakta 25 dakika kaynatıyoruz.Arada sürekli üzerinden köpükleri alıyoruz.25 Dakikanın sonunda yarım limon suyu ilave ediyoruz.25 Dakika daha kaynatıyoruz.

25 Dakikanın sonunda reçel koyu bir kıvam aldı ise kaynar iken üzeri sürekli köpürür ise o zaman reçel hazır olmuş demektir.Kış için reçeli saklayacak isek sıcak sıcak kavanozlara dolduruyoruz.

Ve kavanozu ters çeviriyoruz.Bir gece ters çevirin ki şekilde kavanozları bekletin ki kapak tutsun.Daha sonra güneş görmeyen bir ortamda ne zaman tüketecek iseniz o zamana kadar bekletebilirsiniz. Uzun süre dayanıklıdır bozulmaz.Afiyet olsun

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Despacito Pasta Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler3 ay önce
 • […] çikolata pastanın üst kısmına süs olarak hazırlayacağız. İsterseniz damla çikolata ile de […]

 • Fırında Kavurmalı Sebzeli Güveç – Nefis Lezzetli Tarifler7 ay önce
 • […] Burma Turşu Tarifi yemek tarifleri Kıymalı Çıtır Börek Tarifi yemek tarifleri Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli yemek […]

 • Kızılcık Reçeli Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler7 ay önce
 • […] Burma Turşu Tarifi yemek tarifleri Kıymalı Çıtır Börek Tarifi yemek tarifleri Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli yemek tarifleri Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır […]

 • Kaşık Kaşık Ye Turşusu – Nefis Lezzetli Tarifler8 ay önce
 • […] Burma Turşu Tarifi yemek tarifleri Kıymalı Çıtır Börek Tarifi yemek tarifleri Uzun Süre Dayanıklı Üzüm Reçeli yemek tarifleri Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır […]