Topal Tavuk Yemeği – Nefis Lezzetli Tarifler

Topal Tavuk Yemeği

Topal Tavuk Yemeği
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Tarifi Sır Gibi Saklanan Herkesin Aradığı Yemeği Yaptım -Topal Tavuk Yemeği

Topal Tavuk Yemeği

Tarifi Sır Gibi Saklanan Herkesin Aradığı Yemeği Yaptım 📢Topal Tavuk Yemeği Videolu Tarif

Nefis Lezzetli Tarifler kanalıma hoş geldiniz. Nefis lezzetli tarifler kanalımda sizler için topal tavuk hazırladım arkadaşlar .Tarifi sır gibi saklanan herkesin aradığı yemeği siz Nefis Lezzetli Tarifler kanalı izleyicileri için hazırladım. Bu yemeği hiç bir yerde bulamazsınız. Çünkü yok .Topal tavuk bir göçmen yemeği. Tek kelime ile muhteşem bir yemek .

Topal tavuk yemeği. Bugün sizler için eskilerden bir göçmen yemeği hazırladım. Bu yemeğin tarifi sır gibi saklanıyor. Bilen yok .Herkes harıl harıl bu tarifi arıyor. Bir kişi yada hadi bilemedim iki olsun bu yemeğin tarifini vermiş ama orijinal tarif değil uydurma tarifler.

Orijinal gerçek tarif Sadece Nefis lezzetli tarifler farkı ile sizinle. Her ayrıntısı ile .Topal tavuk bir göçmen yemeği hamurdan hazırlanan bir yemek. İsminin içinde tavuk geçmesine karşın içinde tavuk eti yok. Topal tavuk videolu olarak hazırlandı. Her aşamasını videoda bulabileceksiniz.

Topal Tavuk Yemeği
Topal Tavuk Yemeği

Malzemeler

  1. 1 Adet yumurta
  2. 1 Bardak su
  3. Tuz
  4. 2 Bardak un
  5. 1 Adet soğan
  6. Sıvı yağ
  7. Salça
  8. Yoğurt

Topal Tavuk Yemeği Hazırlanışı

Topal tavuk yemeği hazırlamak için bir kap içine yumurta su tuz konup karıştırıyoruz.

topal tavuk
topal tavuk
topal tavuk
topal tavuk
topal tavuk
topal tavuk
topal tavuk nefis lezzetli tarifler
topal tavuk nefis lezzetli tarifler

Üzerine un ilave ediyoruz. 2 Su bardağı un kullanacağız. Bir tencere içine soğanı yemeklik doğruyoruz. Üzerine salça sıvı yağ döküyoruz. Ocakta soğanı salça ile birlikte kavuruyoruz.

göçmen yemeği topal tavuk
göçmen yemeği topal tavuk

Üzerine bir litre kadar su ilave ediyoruz. Tuz atıp kaynamasını bekliyoruz. Kaynayan suyun içine bir tatlı kaşığı ile hamurdan parçalar koparıp bırakıyoruz. Tüm hamuru kaynayan suya bırakacağız. Üzerine karabiber ve nane ilave ediyoruz.

Topal Tavuk
Topal Tavuk

Bir kap içine yoğurt koyup yemeğin suyundan ilave ediyoruz karıştırıyoruz.

Topal Tavuk
Topal Tavuk

Kaynamakta olan yemeğin içine döküyoruz. Bir taşım kaynadığı zaman ocağı kapatıyoruz. Topal tavuk yemeği hazır .Afiyet olsun. Sizlerde 6 bin aboneli Nefis Lezzetli tarifler youtube kanalımıza katılın. En yeni tarifleri ilk izleyin. Abone olmak ücretsizdir.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.