Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı – Nefis Lezzetli Tarifler

Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı

Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler
Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı
Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı

Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı.Mantı Nasıl Yapılır ?

Tavuklu cıngıllı saçaklı mantı olarak ta bilinen bir mantı çeşididir.Oldukça lezzetli bir hamur işidir.Saçaklı mantı diğer ismi cıngıllı yöresel adıdır. Balıkesir yöresine ait olarak bilinir.

Bu yörede hemen hemen her evde bu hamur işi mantı hazırlanır Cıngıllı saçaklı mantıyı kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi hazır olarak ta satılır.

Sizlere vereceğim tarifte daha önceden hazırlamış olduğum saçaklı mantılardan tavuklu olarak tarifini vereceğim Bir başka zamanda da inşallah sizlere cıngıllı yapılışını göstereceğim.

Yapılışı çok kolay tarif etmek gerekir ise 1 yumurta tuz 2 su bardağı su ile sert bir hamur hazırlayıp yufka açılıyor ve yuvarlanıyor. İnce ince kesiliyor işte bu kadar kolay

Saçaklı mantı cıngıllı bu gün sizlere vereceğim tarifi tavuklu olarak hazırlandı. Saçaklı mantı tarifim videolu olarak ta hazırlandı .Kolaylıkla videoyu izleyerek bu tarifi hazırlayabilirsiniz .

Tavuklu saçaklı mantı yani cıngıllı hemen hazırlama aşamasına geçelim

Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı Malzemeleri

  1. 1-Adet bütün tavuk
  2. 1 Kilo Cıngıllı saçaklı mantı
  3. Tuz
  4. Karabiber
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Mantı Videolu Tarifi

Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı Tarifi

Tavuklu cıngıllı saçaklı mantı hazırlamak için ilk olarak içine koyacağımız tavuğu ocağa bir tencereye koyuyoruz.Üzerine çıkacak kadar su koyuyoruz ve pişmesi için kaynatıyoruz

Pişmeye yakın tuzunu ilave ediyoruz iyice yumuşayan pişen etlerin ocağını kapatıyoruz Bir fırın tepsisine saçaklı mantıları seriyoruz üzerine ocakta kaynattığımız tavuk suyunu döküyoruz

Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı
Tavuklu Cıngıllı Saçaklı Mantı

pişirmiş olduğumuz tavuk etlerini de ilk olarak parçalıyoruz ve saçaklı mantı yani cıngıllının üzerine koyuyoruz. Biraz üzerine karabiber ilave ediyoruz ocağa kaynamaya koyuyoruz

Bir taraftan fırın ocakta cıngıllı kaynar iken bizde g,fırını yüksek ısıda kızdırıyoruz Ocakta mantı kaynamaya başladığı ve 10 dakika kaynadığı zaman kızdırdığımız fırına saçaklı mantıyı veriyoruz.

Fırında cıngıllı saçaklı mantılar yumuşayana kadar fırında pişiyoruz Mantı piştiği zaman fırından alıyoruz. mantı hazır Deneyecek olanlara afiyet olsun.

Sitemizde diğer hamur işi tariflerini görmek istiyor iseniz buraya tıklamanız yeterli.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Saçaklı Mantı Hamuru Nasıl Yapılır – Nefis Lezzetli Tarifler1 sene önce
  • […] tarifini vereceğim.Pişirme aşaması nasıl pişirilir daha önce yazılarımda mevcuttur.buradan ayrıntılı tarifini […]