Soğan Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır – Nefis Lezzetli Tarifler

Soğan Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır

Soğan Turşusu
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Soğan Turşusu Tarifi – Tam Bir Şifa deposu Doğal Antibiyotik -Bu Turşudan Yiyen Hasta Olmuyor

Soğan turşusu tarifi. Soğan turşusu nasıl yapılır ? Tam bir şifa deposu .Doğal antibiyotik. Soğan turşusunu yiyen hasta olmuyor. O kadar şifalı .Her evde olan soğanı hem taze olarak yemeklerde hem de salatalarda kullanıyoruz .

Birde turşusunu kurun hastalıklardan korunun .Bu turşuyu kavanozda istediğiniz süre kadar saklayabilirsiniz. Hazırlaması son derece kolay olan soğan turşusunun yapımına geçelim

Soğan Turşusu
Soğan Turşusu

Soğan Turşusu İçin Malzemeler

 1. Kuru soğan
 2. 1 Adet Limon
 3. 1Çay bardağı Sirke
 4. 1 Yemek kaşığı Tuz
 5. 1 Yemek kaşığı Şeker
 6. onun
 7. Karabiber
 8. Maydanoz
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Soğan Turşusu Videolu Tarif

Nefis Lezzetli Tarifler kanalında sizler için soğan turşusu hazırladım .Tam bir şifa deposu .Doğal antibiyotik. Soğan turşusunu yiyen hasta olmuyor.

Soğan Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır ?

Soğan turşusunu hazırlamak için yarım kilo kadar kuru soğanın kabuklarını alıyoruz. Bir su dolu kabın içine koyuyoruz. Su dolu kabın içinden alıp suyu döküyoruz.

Soğanları halka halka doğruyoruz. Soğanların üzerine bir miktar tuz serpiyoruz. Biraz ovuşturuyoruz tekrar suda yıkıyoruz tuzlarının gitmesi için. Bir bütün limonu da halka halka dilimliyoruz.

Soğan Turşusu Tarifi
Soğan Turşusu Tarifi

İki adet yarım kiloluk cam kavanozun içine biraz doğradığımız soğanlardan aralara limon dilimleri tekrar soğan olacak şekilde dolduruyoruz. Bir çay bardağı sirkeyi iki adet kavanoza eşit bir şekilde döküyoruz. Tane karabiber atıyoruz. Tuz ve şekeri de ilave ediyoruz. En son üzerine maydanoz yaprakları koyuyoruz.

Soğan Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır ?
Soğan Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır ?

Kavanozların kalan kısımlarını su ile dolduruyoruz. Sıkı sıkı kavanozları kapatıyoruz. Soğan turşusu hazır. Bu şekilde yiyeceğimiz zamana kadar turşuyu bekletebiliriz. Kapaklarının iyi kapatılmış hava almaması şartı ile. Afiyet olsun

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • 2 Malzeme İle Karnabahar Turşusu Nasıl Yapılır ? – Nefis Lezzetli Tarifler2 ay önce
 • […] bir şifa deposu .Sağlıklı bir turşu. Hemen turşuyu hazırlama aşamasına […]