Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur? – Nefis Lezzetli Tarifler

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur ? Asla Erime Yapmayan Ölçüsü Tam Salatalık Turşusu Tarifi

Salatalık turşusu nasıl kurulur? Salatalık Turşusu kış için hazırlayabileceğiniz en lezzetli turşulardan bir tanesidir. Turşu kurmak bir sanat eseridir.

Hepimizin turşu deyince aklımıza ilk gelen salatalık turşusudur ama yumuşarsa hayatta yenmez. Çıtır çıtır ve sağlıklı fermente olmuş salatalıklar için biraz özen göstermek gerekir ama sonuç emin olun mükemmel olacak ve verdiğin emeğe değecektir.

Çıtır çıtır salatalık turşusu nasıl kurulur ? Tüm ayrıntıları ile video muzda da bulabilirsiniz.Videomuzu izlemenizi tavsiye ederim .Çıtır salatalık turşusu için

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?
Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?

Malzemeler

  1. Salatalık
  2. Tuz
  3. Sirke Sarımsak

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalına Abone Olun En Yeni Tarifleri Kaçırmayın

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?Videolu Tarif

efis Lezzetli Tarifler kanalına abone olun ▶️https://www.youtube.com/c/NefisLezzetliTarifler Nefis Lezzetli Tarifler kanalı bugün sizlere salatalık turşusu tarifim var.Asla erime yapmayan ölçüsü tam salatalık turşusu.Çıtır çıtır salatalık turşusu nasıl kurulur ? Tüm ayrıntıları ile video muzda bulabilirsiniz.Çıtır salatalık turşusu

Salatalık Turşusu Hazırlanışı

Çıtır çıtır salatalık turşusu nasıl kurulur ?İlk olarak salatalıkları bol suda yıkıyoruz.İsterseniz bu turşuyu kornişon turşuluk salatalar ile de yapabilirsiniz.

Bol suda yıkadığımız salataları bir çatal yardımı ile delik açıyoruz.Bir kere çatalı batırmamız yeterli.turşu kuracağımız kavanoza salatalıkları dolduruyoruz.sarımsak atıyoruz.

Üzerine kavanoz dolana kadar su koyuyoruz.Bu doldurduğumuz su bizim salamura ölçümüz olacak.Tekrar suyu boşaltıyoruz.

Salatalık Turşusu
Salatalık Turşusu

Ne kadar su çıktı ise o kadar salamura hazırlayacağız.Hazırlayacağımız salamuranın üçte ikisi su içte biri sirke olacak.Sıra geldi tuzunu ilave etmeye.

Tuz ölçüsü bir kiloluk kavanozlara bir buçuk yemek kaşığı tuz olacak.Eğer iki kiloluk turşu bidonu ise o zaman üç yemek kaşığı tuz koymamız gerekir.

Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?
Salatalık Turşusu Nasıl Kurulur?

Tuz ölçüsü bu şekilde olacak.Üzerine salamura ölçüsü olan suyun üçte ikisini döküyoruz.Üçte biri de sirke olarak dökülecek.Sıkı sıkı kavanozları kapatıyoruz.

Kavanozu biraz çalkalıyoruz tuzlarının erimesi için ve turşumuz hazır olması için gün süre ile bekliyoruz. 15 gün sürenin sonunda turşumuz yenmeye hazır olacaktır.

Kış için hazırlıyor iseniz karanlık bir ortamda kapağını açmadan kış aylarına kadar bekletebilirsiniz.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.