Nefis etli nohut yemeği – Nefis Lezzetli Tarifler

Nefis etli nohut yemeği

Nefis etli nohut yemeği tarifi
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler
Nefis etli  nohut yemeği tarifi
Nefis etli nohut yemeği tarifi

Nefis etli nohut yemeği tarifi 

Nefis etli nohut yemeği .Etli nohut yemeği Kış aylarının gelmesi ile birlikte evlerde baklagiller ailesinden nohut yemeği pişmeye başladı.Nohut içinde bulunan vitamin ve mineral bakımından çok zengin bir baklagillerdir.

Yaz aylarında fazla tüketilmese de kış aylarının yaklaşması ile birlikte her evde nohut pişmeye başlar.Gelin hep birlikte etli nohut yemeği hazırlayalım

Sizler için tarifini vereceğim etli nohut yemeği videolu olarak hazırlandı.Kolaylıkla sizlerde evinizde bu yemeği hazırlayabilirsiniz. Youtube kanalımız olan Nefis lezzetli tarifler 35 Bin abonesi ile artarak günden güne büyümektedir.

Sizlerde kanalımıza abone olarak en yeni tarifleri ilk siz izleme şansını yakalayın Hemen tarifimize geçelim

Nefis etli nohut yemeği için malzemeler

  1. 300 Gram nohut
  2. Yarım kilo kuşbaşı et
  3. Tuz
  4. 1 Tatlı kaşığı tos şeker
  5. 2 Yemek kaşığı domates yada biber salçası
  6. Yarım çay bardağı sıvı yağ
  7. 1 Büyük baş soğan
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Nefis Etli Nohut yemeği videolu tarifi

Nefis etli nohut yemeği tarifi

Nefis etli nohut yemeği .Etli nohut hazırlamak için ilk olarak nohutları akşamdan suda bekletmemiz lazım.Nohutları akşamdan suya koyuyoruz

sabaha kadar nohutlar şişiyor.Sabah bol suda nohutları yıkıyoruz.Nohutları bir tencereye koyduktan sonra üzerine dört parmak çıkacak kadar su ilave ediyoruz.Ve ocağa kaynamaya koyuyoruz.

Etleri de yıkıyoruz bir tencereye koyuyoruz üzerine dört parmak çıkacak kadar su koyuyoruz . Ocağa kaynamaya koyuyoruz.

Nefis etli nohut yemeği  .Etli nohut yemeği Kış aylarının gelmesi ile birlikte evlerde baklagiller ailesinden nohut yemeği pişmeye başladı.Nohut içinde bulunan
Nefis etli nohut yemeği .Etli nohut yemeği Kış aylarının gelmesi ile birlikte evlerde baklagiller ailesinden nohut yemeği pişmeye başladı.Nohut içinde bulunan

Etler ve nohutlar ocakta pişene kadar kaynatıyoruz. Yumuşayan ve pişen etleri bir süzgeç ile kaynadığı sudan çıkarıyoruz.Kaynayan nohutların içine bırakıyoruz.

Etler kaynatırken suyunu siyah yapacaktır.Onun için bu suyu nohut un içine dökmeyin. Bir tava içinde yemeğin soğanını sıvı yağ ve salça karışımı ile iyice kavuruyoruz.Ve yemeğin içine döküyoruz.

Yemeğin tuzunu ve bir tatlı kaşığı tos şekeri ilave ediyoruz.Tos şekeri koymamızın nohut un kendine has bir acımtırak tadı vardır onu alması yok etmesi için.

Yemeğimiz tuzu ve soğanı ile birlikte kaynıyor.Tüm malzemelerin lezzetli birbirine geçtiği zaman ocağı kapatıyoruz.Yemeğimiz pişti . Deneyecek olanlara afiyet olsun.

Sitemizde bulunan diğer nefis lezzetli tarifler için buraya bakabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.