Lokum Kıvamında Elma Reçeli Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler

Lokum Kıvamında Elma Reçeli Tarifi

Lokum Kıvamında Elma Reçeli
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Lokum Kıvamında Elma Reçeli Tarifi

Lokum kıvamında elma reçeli tarifi .Kahvaltıların olmazsa olmazı reçeller.Evimizde çeşit çeşit reçeller hazırlarız.

Bu reçellerden bir tanesi de elma reçelidir.Kıpkırmızı rengi ile lokum gibi bir reçel Elma reçelinin hazırlama aşamasında küçük bir değişiklik yaptım.

Reçeli hazırlarken elmaları halka halka doğradım ve kabuklu olarak hazırladım.Bu şekilde çok daha lezzetli oldu.Elma kabuğunun içinde olan vitamini de atılmamış oldu.

Bu reçeli sabah kahvaltılarınız da ekmeğin üzerine elma reçelinden koyup tüketebilirsiniz.

Çok lezzetli oluyor.Reçel kendimiz hazırladığımız için hem ev yapımı hem doğal hemde katkı maddesiz.

Lokum Kıvamında Elma Reçeli
Lokum Kıvamında Elma Reçeli

Lokum gibi bir reçel.Daha fazla reçel tarifi arıyor iseniz Sitemizde birbirinden nefis lezzetli diğer reçel tariflerine de buradan ulaşabilirsiniz.

Reçelin hazırlanışı tarifi videolu olarak ta hazırlandı.Çok daha kolaylıkla bu reçeli sizlerde evinizde hazırlayabilirsiniz.

Videolu tariflerin tamamı Youtube kanalımız olan Nefis Lezzetli Tarifler de yayınlanmaktadır.

Kanalımıza abone olarak en yeni tarifleri ilk izleme şansını yakalayacaksınız.Elma reçeli tarifine geçelim

Lokum Kıvamında Elma Reçeli İçin Malzemeler

  1. 1-Kilo elma
  2. 5-Su bardağı
  3. 4-Su bardağı tos şeker
  4. Yarım limon suyu
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Elma Reçeli Videolu Tarifi

LOKUM LOKUM !! KIRMIZI RENGİ SİZİ KENDİNİZDEN GEÇİRECEK KABUKLU ELMA REÇELİ TARİFİM

Lokum Kıvamında Elma Reçeli Tarifi

Lokum kıvamında elma reçeli tarifi.bugün sizlere elma reçeli tarifim var.Lokum gibi bir reçel sabah kahvaltılarınız da ekmeğin üzerine koyarak yiyebileceğiniz harika bir reçel.

Reçeli hazırlamaya ilk olarak elmaları bol suda yıkıyoruz.Bu reçeli kabuklu olarak hazırlayacağız.onun için kabuklarını soymuyoruz

Halka halka elmaları kesiyoruz.ortalarından çekirdeklerini çıkarıyoruz.Bir kaba limonlu su yapıyoruz Doğradığımız elmaları bu limonlu suya bırakıyoruz .

Lokum Kıvamında Elma Reçeli
Lokum Kıvamında Elma Reçeli

Elmalar limonlu suda bekler iken bizde şerbetini hazırlıyoruz.Şerbet için 5 su bardağı su 4 su bardağı tos şeker döküyoruz Ocağa koyuyoruz ve ocakta şerbeti kaynatıyoruz.

Ocakta kaynayan şerbetin içine doğradığımız elmaları bırakıyoruz.Elmalar ile birlikte şerbeti kaynatıyoruz.Ocakta elma reçeli kaynamaya başladığı zaman çok fazla karıştırmayın elmalar dağılmasın.

Şerbet biraz koyu bir kıvam olana kadar ocakta kaynayacak. Arada üzerine biriken köpüklerini alıyoruz Koyu bir kıvam olduğu zaman üzerine yarım limon suyu ilave ediyoruz.

Limon suyu ile birlikte 5 dakika kaynadığı zaman reçel hazır olmuş olacak. Elma reçeli yenmeye hazır.Eğer hemen tüketecek iseniz bir kaba doldurup saklayabilirsiniz.

Ama daha sonra tüketmek için hazırladı iseniz sıcak sıcak kavanoza koyun ve kavanozu ters çevirin.Bu şekilde istediğiniz kadar saklayabilirsiniz asla bozulma yapmaz.

Deneyecek olan herkese afiyet olsun.Sitemizde yayınlanan birbirinden nefis lezzetli reçel tariflerine buradan ulaşabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.