Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır – Nefis Lezzetli Tarifler

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır ? Balık Kızartması

Kokusuz dumansız balık nasıl kızartılır ? Balık kızartması bugün menüde balık kızartması var. Kim sevmez şöyle çıtır çıtır bir balık kızartmasını.

Ah olsa da yesek ama şu kokusu da olmasa dediğinizi duyar gibiyim .Evlerimizde balık kızarttığımız zaman her yere balık kokusu dumanı yayılır.

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır
Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır

Bu balık kokusundan ve dumanından rahatsız oluruz.İşte sizlere tarifini vereceğim balık kızartmasında hiç koku ve duman yok.Etrafa balık kokusu ve dumanı hiç yayılmıyor.

Çünkü balığı yağlı kağıtta pişiriyoruz.Asla kokusu çıkmıyor. Sırf kokusu olduğu için evinde balık pişirmeyen insanlarımız var .İşte bu tarifte tam size göre Artık gönül rahatlığı ile evinizde bol bol balık kızartabilecek siniz.

Balık kızartmasının tarifi videolu olarak ta hazırlandı. Videoyu izleyerek kolaylıkla bu tarifi hazırlayabilirsiniz.Hemen tarife geçelim

Kokusuz Dumansız Balık Kızartması İçin Malzemeler

  1. Yarım kilo hamsi balığı yada tercih ettiğiniz bir balık türü
  2. 1-Su bardağı un
  3. Yarım çay bardağı sıvı yağ
  4. Tuz
  5. Yağlı kağıt

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır ? Nefis lezzetli tarifler kanalı

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır ? Tarifi

Kokusuz dumansız balık nasıl kızartılır ? Balık kızartması için ilk olarak balıkları temiz alması isek temizliyoruz. Daha sonra göz ayarı tuz ilave ediyoruz İyice birbirine karıştırıyoruz.

Bu işlemi pişirmeden yarım saat önce yapmamız gerekir .Çünkü balıklar tuzu içine alması için.Yarım saatin sonunda balıkları pişireceğimiz zaman balıkların bir bardak un ile her yerini una buluyoruz.

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır
Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır

Bir yağlı kağıt üzerine çok az sıvı yağ sürüyoruz.Ve una batırdığımız balıkları halka şeklinde iç kısımları balık dolacak şekilde yuvarlak diziyoruz.

Balıkların üzerine yine çok az sıvı yağ gezdiriyoruz.Başka bir yağlı kağıdı balıkların üzerine kapatıyoruz.Yağlı kağıdın kenarlarını içe doğru kıvırıyoruz.

Yağlı kağıda bir kaç delik açıyoruz buharın çıkması için.Bir teflon tavada balıkları kızartıyoruz.

Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır
Kokusuz Dumansız Balık Nasıl Kızartılır

Bir tarafı kızardığı zaman balıkları alt üst getiriyoruz.Diğer tarafını kızartıyoruz.Balıklar kızardığı zaman ocağı kapatıyoruz.

İster sıcak ister soğuk nasıl arzu ediyor iseniz balıkları servis yapıyoruz.Deneyecek olan herkese afiyet olsun.

 Balık Nasıl Kızartılır
Balık Nasıl Kızartılır

Sitemizde diğer tariflere ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli .Bu ve sitemizde yayınlanan bir çok tarifin videosu ilk olarak Youtube nefis lezzetli tarifler kanalında yayınlanmaktadır.

Kanalımıza abone olarak sizde yayınlanan tarifleri ilk izleme şansına ulaşabilirsiniz.Kanalımıza abone olmak için buraya tıklamanız yeterli.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.