Kocaman Tepside Çiçek Poğaça – Nefis Lezzetli Tarifler

Kocaman Tepside Çiçek Poğaça

kocaman tepside çiçek poğaça
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kocaman Tepside Çiçek Poğaça-Değişik Poğaça Tarifi

Kocaman tepside çiçek poğaça-Değişik poğaça tarifi.Çiçek poğaça bildiğiniz diğer poğaçalar gibi değil kocaman tepside hazırlanıyor.Yumuşacık çok kabaran bir poğaça oluyor.Sizlerde standart poğaçalardan bıktı iseniz sizlerde bu poğaçayı hazırlayarak eşinize dostunuza havanız olsun.

kocaman tepside çiçek poğaça
kocaman tepside çiçek poğaça

Kocaman tepside çiçek poğaçanın videolu tarifi de vardır.Tüm ayrıntısı ile videoda tarifi verilmiştir.Bu poğaçayı hazırlar iken hiç bir şekilde sorun yaşamayacaksınız.Hemen çiçek poğaça nasıl hazırlanır hep birlikte öğrenelim

Kocaman Tepside Çiçek Poğaça İçin Malzemeler

 1. 1 Çay bardağı sıvı yağ
 2. 1 Su bardağı süt
 3. 1 Adet yumurta
 4. 1 Adet yaş maya suda eritilecek
 5. Tuz
 6. 1 Tatlı kaşığı tos şeker
 7. Aldığı kadar un

İç Malzemesi İçin

 1. Aralarına sürmek için yumuşak margarin yada tere yağ
 2. 500 Gram yumuşak peynir
 3. Susam
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

YUMUŞACIK TEL TEL AYRILAN – KOCAMAN TEPSİDE ÇİÇEK POĞAÇA – Nefis lezzetli tarifler

YUMUŞACIK TEL TEL AYRILAN – KOCAMAN TEPSİDE ÇİÇEK POĞAÇA – Nefis lezzetli tarifler

Kocaman Tepside Çiçek Poğaça Hazırlanışı

Kocaman tepside çiçek poğaça-Değişik poğaça tarifi.Kocaman tepside çiçek poğaça için ilk olarak çiçek poğaçanın hamurunu hazırlıyoruz.Hamur için mayayı üzerine çıkacak kadar su koyduğumuz kabın içinde bekletiyoruz.

Maya erimesi için.Eriyen mayayı derin bir kap içine alıyoruz.Üzerine süt sıvı yağ şeker tuz ve yumurta karıştırıyoruz.Daha sonra un ilavesini yapıyoruz.Elimize yapışmaz bir hamur olana kadar un ilavesi yapıyoruz.

Poğaça hamurunun üzerini bir kapak ile kapatıyoruz.Sıcak bir ortamda bir saat mayalanması için bekletiyoruz.

kocaman tepside çiçek poğaça
kocaman tepside çiçek poğaça

Mayalanan kabaran hamuru düz bir zemine koyuyoruz.Sekiz eşit parçaya bölüyoruz.Her bir parçayı merdane ile ince bir şekilde açıyoruz.Dört adet açtığımız hamuru üzerini yumuşak margarin ile yağ sürüyoruz.

İkinci hamurun üzerine geldiğimiz zaman hem yağ hem peynir sürüyoruz Üçüncü tekrar yağ dördüncünün üzerine hiç bir şey sürmüyoruz ve hamurun yufkaların kenarlarından yuvarlak kesiyoruz.

Yufkayı sekiz eşit parçaya bölüyoruz.Her bir parçayı içe doğru yuvarlıyoruz..Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine koyuyoruz.Diğer kalan dört adet hamura da aynı işlemi uyguluyoruz.

Poğaça

Kenarlarından kestiğimiz parçaları tepsisinin orta yerine gül yapıyoruz.Gül yapımı ayrıntılı bir şekilde videoda vardır.Yarım saat tepsi mayasında bekletiyoruz.

Daha sonra poğaçaların üzerine bir fırça ile sadece sıvı yağ sürüyoruz.İsteğe bağlı susam da serpebilirsiniz.200 derece önceden ısıtılmış fırında kızarana kadar pişiriyoruz.

Soğuduğu zaman servis yapabilirsiniz.Sitemizde diğer değişik poğaça tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.Hamur işi tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.Afiyet olsun

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.