Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ? – Nefis Lezzetli Tarifler

Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ?

Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ?
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kışlık Dondurucuda Patlıcan Nasıl Saklanır ? Kış Hazırlıkları

Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ? Kışlık patlıcan saklama Kışlık dondurucuda patlıcan nasıl saklanır ? Kış aylarına yavaş yavaş yaklaştığımız şu son bahar günlerinde bir telaştır gidiyor.

Kış hazırlıkları kapsamında kış aylarında tüketmek için konserveler salçalar güneşte kuruyan sebzeler turşular hazırlanıyor.Sizlere daha önce bir çok turşu salça kurutma domates tariflerini vermiştim.Sıra geldi dondurucuda patlıcan saklama yöntemine .

Yaz sebzelerinin ucuzladığı şu günlerde kış için bol bol bu sebzeleri saklayalım arkadaşlar.Kış aylarında bu sebzeler altın değerinde.Sizlere bu tarifi videolu olarak ta hazırladım.Videoyu izleyerek çok daha kolay bu tarifi hazırlayabilirsiniz.

Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ?
Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ?

Kışlık Dondurucuda Patlıcan İçin Malzemeler

  1. Patlıcan
  2. Buzdolabı poşeti
  3. Sıvı yağ
  4. Tuz

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalımıza Abone Olun En Yeni Tarifleri Kaçırmayın Abone Olmak İçin

Kışlık Dondurucuda Patlıcan Nasıl Saklanır ?Videolu Tarifi

Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ?

Kışlık patlıcan nasıl saklanır ? Kış için dondurucuda patlıcan saklama yöntemini uygulayacağız.Bunun için elimizde ne kadar patlıcan var ise birde tabi ki dondurucuda yer var ise durumuna göre ne kadar patlıcan kullanacak isek o kadar patlıcanı alaca bir şekilde kabuklarını soyuyoruz.

Kabuklarını soyduğumuz patlıcanları bir kere kesik atıyoruz ve bol tuz ile tuzluyoruz.10 Dakika tuzlu bir şekilde bekletiyoruz.Patlıcanların acıları gitmesi için.Daha sonra bol suda patlıcanları sıkarak yıkıyoruz.

20200914 142815 tile

Havlu kağıt üzerine koyuyoruz.İyice patlıcanları kuruluyoruz.Bir tava içine sıvı yağ döküyoruz.Patlıcanları biraz kızartıyoruz.Tekrar havlu kağıt üzerine kızaran patlıcanları alıyoruz.

Fazla yağının gitmesi için.Patlıcanları soğuması için bekletiyoruz.İyice soğuyan patlıcanları buzdolabı poşetine koyuyoruz.Ben dörder adet koydum.İsteğe bağlı azaltıp çoğaltabilirsiniz.

20200914 150113 tile

Poşetin ağzını havasını alıp kapatıyoruz.Dondurucuya koyuyoruz.Kış aylarında çıkarıp kıymayı soğanı salça ve biberi kavurup içine dolduruyoruz.Nefis bir karnı yarık hazırlıyoruz.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Patlıcan Kapama Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler7 ay önce
  • […] Kapama Tarifi yemek tarifleri Lor Tatlısı Nasıl Yapılır ? Bayram tatlıları Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ? yemek tarifleri Domates Turşusu Nasıl Yapılır ? […]