Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi – Nefis Lezzetli Tarifler

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi-Erik Nasıl Saklanır ?

Kış için taze erik saklama yöntemi.Erik nasıl saklanır ? Kış aylarında en çok ne özlüyorsunuz der iseniz ben en çok yaz meyvelerini özlüyorum.Bu meyvelerin başında da erik gelir.

Şöyle taze erik olsa da kütür kütür yesem der dururum.Eriği kış için bazı saklama yöntemleri vardır.Bu yöntemler kurutarak dondurucuda bekleterek birde benim yaptığım gibi kavanozda saklayarak.

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi

page 1

Kış için taze erik saklama yöntemi. Erik nasıl saklanır ? Kış aylarında en çok ne özlüyorsunuz der iseniz ben en çok yaz meyvelerini özlüyorum. Bu meyvelerin başında da erik gelir. Şöyle taze erik olsa da kütür kütür yesem der dururum. Eriği kış için bazı saklama yöntemleri vardır. Bu yöntemler kurutarak dondurucuda bekleterek birde benim yaptığım gibi kavanozda saklayarak.

 • Yarım kilo erik
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • sıcak su
 1. ilk olarak erikleri bol suda yıkıyoruz.

 2. yarım kiloluk kavanoza dolduruyoruz.

 3. üzerine bir tatlı kaşığı tos şeker ve bir tatlı kaşığı tuz ilave ediyoruz.

 4. Eriklerin üzerine sıcak su döküyoruz. Ve sıkı sıkı kapağı kapatıyoruz .

Sıcak su eriklerin kapaklarının tutmasını sağlayacak ve erikler bozulma yapmayacaktır.Kavanozu ters çeviriyoruz. Bu şekilde kapakların tutması için bir gün bekletiyoruz.

En çok tazeliğini koruyan yöntem ise kavanozda saklayarak hazırlanan erikler.Bu yöntem ile hazırlanan erikleri canınız erik çektiği zaman hemen açıp kapağını tüketebilirsiniz.

Hamile bayanlarımızın bilhassa canları kışın tam ortasında eriğin hiç mevsiminin olmadığı bir zamanda erik isterler.Bu şekilde az da olsa kavanoza hazırlayabilirsiniz.

Her ne kadar kavanozda taze erik olsa da kavanoza girdiği ve havasız kaldığı zaman eriğin renginde bir değişme olur.Bu doğanın kanunu havasız kalan meyve sebzelerin rengi sararmaya döner

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi
Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi İçin Malzemeler

 1. Erik
 2. Tuz
 3. Şeker

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalımıza Abone Olun

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

KIŞ İÇİN ASLA BOZULMAYAN KÜTÜR KÜTÜR TAZE ERİK SAKLAMA YÖNTEMİ

KIŞ İÇİN ASLA BOZULMAYAN KÜTÜR KÜTÜR TAZE ERİK SAKLAMA YÖNTEMİ BİLİYORSUNUZ KIŞ AYLARINDA ERİK BULMAK ZORDUR ÖZELLİKLE HAMİLE BAYANLARIN CANLARI İSTEDİĞİ ZAMAN HEMEN ÇIKARIP YEDİREBİLECEĞİMİZ BİR TARİF ASLA BOZULMA OLMAZ DALINDAN KOPARILDIĞI GİBİ KÜTÜR KÜTÜR DÜR

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi-Erik Kışa Nasıl Saklanır ?

Kış için taze erik saklama yöntemi.Erik kışa nasıl saklanır ? Kış için erik saklama yöntemi olan kavanozda erik hazırlamak için ilk olarak erikleri bol suda yıkıyoruz.

Daha sonra nasıl kavanoza koyacaksanız yarım kiloluk yada bir litrelik olan kavanoza dolduruyoruz.

Yarım kiloluk olan kavanoza doldurduğunuz zaman üzerine bir tatlı kaşığı tos şeker ve bir tatlı kaşığı tuz ilave ediyoruz.

Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi
Kış İçin Taze Erik Saklama Yöntemi

Bir kiloluk kavanoz kullanacak iseniz o zaman bir yemek kaşığı ölçü kullanmanız gerekir.Eriklerin üzerine sıcak su döküyoruz.Ve sıkı sıkı kapağı kapatıyoruz .

Sıcak su eriklerin kapaklarının tutmasını sağlayacak ve erikler bozulma yapmayacaktır.Kavanozu ters çeviriyoruz. Bu şekilde kapakların tutması için bir gün bekletiyoruz.

Kavanozda erik kış için hazırladık hazır.Kış aylarında canınız erik çektiği zaman çıkarıp tüketebilirsiniz.Afiyet olsun

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Çikolatalı Cevizli Yanardağ Kurabiye – Nefis Lezzetli Tarifler7 ay önce
 • […] dakikanın sonunda kurabiyeleri fırından alıyoruz ve üzerine ekmeğe sürülen çikolatadan çizgili yerlerine gelecek şekilde […]