Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak – Nefis Lezzetli Tarifler

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak- Erik Güneşte Nasıl Kurutulur ?

Kış için güneşte erik kurutmak.Erik güneşte nasıl kurutulur?Erik kurusu kış aylarında tükettiğimiz yemeklerde içeceklerde kullandığımız yaz aylarında güneşin çok sıcak olduğu zamanlarda hazırlanan bir meyvedir.

Erik kurusu eriklerin iter dilimleyerek ister bütün olarak hazırlanır. Güneşte erik fırın yerine doğal yöntemler ile kurutulur .

Erikler ister dilimleyerek ister bütün bir şekilde tepsiye dizilerek güneşin bol olduğu yere konur.Akşam çiğ düşmemesi için alınır. Sabah sıcak olduğu zaman tekrar güneşe konur.Bu şekilde bir hafta içinde erikler istediğimiz kuruluğa gelir.

Cam bir kavanoz yada bir bez torbada saklanır.Kış aylarında yeneceği zaman istediğimiz ölçülerde kullanılır.Güneşte erik kurutma videolu tarif ile birlikte yazımızda.Kolaylıkla sizlerde kış için erik kurutabilirsiniz.

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak
Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak İçin Malzemeler

  1. Erik

En Son Yazılarımızdan Bazıları

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalına Abone Olun

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak Videolu Tarif

Nefis Lezzetli Tarifler kanalına abone olun ▶️https://www.youtube.com/c/NefisLezzetliTarifler Nefis lezzetli tarifler kanalına hoş geldiniz.Kış hazırlıkları son sürat devam ediyor.Bu hazırlıklardan bir taneside güneşte erik kurutma. Bu tarifte sizlere güneşte erik nasıl kurutulur anlatmaya çalıştım .İstediğiniz kadar edik ile bu tarifi hazırlayabilirsiniz. Umarım güneşte erik kurutma tarifini beğenirsiniz.

Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak

Kış için güneşte erik kurutmak için istediğimiz kadar erik kullanabilirsiniz.

Eriklere bir bıçak yardımı ile kenarlarından kesikler atıyoruz.Attığımız bu kesikler eriğin daha çabuk kurumasını sağlayacaktır.

Bir fırın tepsisine üst üste gelmeyecek şekilde diziyoruz.Eğer erik çok ise o zaman bir tepsi daha kullanın.

 Güneşte Erik Kurutmak
Güneşte Erik Kurutmak

Güneşi bol gören bir yere fırın tepsisini koyuyoruz.Arada bir erikleri elimiz ile karıştırıyoruz. Her yeri eşit kurusun .

Akşam olduğu zaman eğer eriklerin üzerine çiğ düşme ihtimali var ise alın .Sabah tekrar güneşe koyun.

Üzerine çiğ düşerse erikler ıslanır çabuk kurumaz.Bu şekilde arada bir karıştırarak akşam alıp sabah tekrar güneşe koyarak bir hafta içinde erikler kuruyacaktır.Kuruyan erikleri bir bez torbaya yada bir kavanoza koyun.

Kış aylarında tüketmek üzere saklayın.Herkese kolay gelsin. Sorularınız var ise yorum bölümüne sorularınızı yazabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Çikolatalı Cevizli Yanardağ Kurabiye – Nefis Lezzetli Tarifler10 ay önce
  • […] Sandviç Kurabiye yemek tarifleri 4 Çeşit Meyveden Kışlık Reçel yemek tarifleri Kış İçin Güneşte Erik Kurutmak yemek tarifleri Dondurma Pasta-Yaz Pastası yemek […]