Kavanozda Burma Turşu Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler

Kavanozda Burma Turşu Tarifi

kavanozda burma turşu
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kavanozda Burma Turşu Tarifi-Bu Turşu Hiç Bir Yerde Yok- Farklı Şekli Yapılışı İle Burma Turşu Nasıl Yapılır ?

Kavanozda burma turşu tarifi.Kavanozda burma turşu farklı şekli yapılışı ile hiç bir yerde tarifi olmayan bir turşu.Burma turşu nasıl yapılır ? Biber ile içine sarımsak sirke hatta isterseniz

karabiber de ilave edip kavanozda biberleri burarak hazırlayabileceğiniz burma turşu yapımı videolu olarak ta hazırlandı.Kolaylıkla sizlerde hazırlayabilirsiniz.Burma turşu nasıl yapılır ? Gelin hep birlikte öğrenelim

Kavanozda Burma Turşu Tarifi
Kavanozda Burma Turşu Tarifi

Kavanozda Burma Turşu İçin Malzemeler

  1. Biber
  2. Tuz
  3. Sirke
  4. Su
  5. Sarımsak
  6. İsteğe bağlı karabiber

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalımıza Abone Olun En Yeni Tarifleri Anında İzleyin

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Kavanozda Burma Turşu Videolu Tarifi

Nefis Lezzetli Tarifler kanalına abone olun ▶️ https://www.youtube.com/c/NefisLezzetliTarifler Nefis Lezzetli Tarifler kanalımda bugün sizlere değişik farklı yapılışı ile Burma turşu tarifim var.Burma turşu bu turşu hiç birde yok.En güzelini en sona sakladım.O kadar iddialı bir turşu.
Bu turşu cam kavanozlarda hazırlanıyor.
15 gün sonra yenme aşamasına geliyor.Ama kış için yapılacaksa hazırlayıp karanlık bir ortamda bekletebilir istediğiniz zaman açıp tüketebilirsiniz. Burma turşu isminden de anlaşılacağı gibi burma şekli vererek hazırlanıyor.Nasıl bu şekil verilir videoda ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız.

Kavanozda Burma Turşu Tarifi

Kavanozda burma turşu tarifi hazırlanışı.Kavanozda burma turşu hazırlamak için ilk olarak biberleri temizliyoruz.Belli bir biber ölçüsü yok .İstediğiniz ölçüde kullanabilirsiniz.Bir tencere içine bir litre kadar su koyuyoruz.

Ocağa tencereyi kaynamaya koyuyoruz.Ocakta kaynayan suyun içine biberleri atıyoruz.On dakika biberleri haşlıyoruz.Haşlanan biberleri bir tencere dolusu soğuk suyun içine alıyoruz.

Kavanozda Burma Turşu
Kavanozda Burma Turşu

Soğuduğu zaman kevgirde suyunun süzülmesini bekliyoruz.Süzülen biberlerden bir cam kavanoza bir deste alıp kavanoza biberleri burarak dolduruyoruz.Burma işlemini videoyu izleyerek ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Dolan kavanozun içine su dolduruyoruz.Bu bizim salamura ölçüsü olacak.Salamura ölçüsü kavanoza dolan suyun üçte ikisi su üçte biri sirke olacak .

Burma Turşu
Burma Turşu

Üzerine tuz ilave ediyoruz.Salamura hazır.Kavanozlara sarımsak ilave ediyoruz.İsteğe bağlı karabiber de ilave edebilirsiniz.Hazırladığımız salamurayı biberlerin üzerine kavanozlara dolduruyoruz.Sıkı sıkı kavanozu kapatıyoruz.Turşu hazır.Kış için bu turşuyu karanlık bir ortamda saklayabilirsiniz.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Kaşık Kaşık Ye Turşusu – Nefis Lezzetli Tarifler8 ay önce
  • […] Bitir Turşu Yuvarlama Turşu yemek tarifleri Doldurma Patlıcan Turşusu yemek tarifleri Kavanozda Burma Turşu Tarifi yemek tarifleri Kıymalı Çıtır Börek Tarifi yemek […]