Kaşık Kaşık Ye Turşusu – Nefis Lezzetli Tarifler

Kaşık Kaşık Ye Turşusu

kaşık turşusu
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Kaşık Kaşık Ye Turşusu Tarifi-Kaşık Kaşık Domates Turşusu Yeniyor

Kaşık kaşık ye turşusu. Kaşık kaşık domates turşusu yeniyor.Dikkat bu turşu kışa kalmayabilir Bu turşu kaşık kaşık yeniyor.Tadına doyum olmuyor..

Hele birde acı sevenlerden iseniz yemelere doyamazsınız.Kış için hazırlayabileceğiniz turşuların yanına birde bu domates turşusunu yapın derim .

Tadına doyum olmayan kaşık kaşık ye domates turşusu hazırlaması son derece kolay.Turşunun videolu tarifi de yazımıza eklendi.Kolaylıkla her ayrıntısı ile sizlerde evinizde bu turşuyu hazırlayabileceksiniz.

kaşık  turşusu
kaşık turşusu

Kaşık Turşusu İçin Malzemeler

  1. 2.5 Kilo domates
  2. Yeşil biber
  3. Kırmızı biber
  4. Sarımsak
  5. Acı biber
  6. Tuz
  7. Sirke
  8. Sıvı yağ

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalımıza Abone Olun

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Videolu Tarifi

Nefis Lezzetli Tarifler kanalımda bugün sizlere kaşık turşusu tarifim var.Dikkat bu turşu kışa kalmayabilir.Kaşık kaşık domates turşusu yeniyor.
Hele birde acı sevenlerden iseniz yemelere doyamazsınız.Kış için hazırlayabileceğiniz turşuların yanına birde bu domates turşusunu yapın.Tadına doyum olmayan kaşık kaşık ye turşusu

Kaşık Kaşık Ye Turşusu Hazırlanışı

Kaşık kaşık ye turşusu hazırlamak için ben 2.5 kilo domates kullandım .İstediğiniz kadar ölçüyü azaltıp çoğaltabilirsiniz.Domatesleri bol suda yıkıyoruz.Sap kısımlarını kesiyoruz.

Dört parçaya bölüyoruz.Aynı şekilde biberleri kırmızı ve yeşil biberleri temizliyoruz.İki parçaya bölüp bir kaba koyuyoruz.Ben bir kaç adet acı biberde ekledim.Acı biber isteğe bağlı sevmeyen eklemesin.3 Baş sarımsak soyuyoruz.

kaşık kaşık ye
kaşık kaşık ye

Robotta domatesleri biberleri ve sarımsakları parçalıyoruz.Derin bir kabın içerisine hazırlanan malzemeleri döküyoruz.İçine 1.su bardağı arı yarım su bardağının yarısını sirke olarak döküyoruz.

Bir kaşık tuz ilave ediyoruz.İyice karıştırıyoruz.Hazırladığımız turşuyu yarım saat ara ile karıştırıyoruz.

kaşık kaşık ye turşu
kaşık kaşık ye turşu

2 Saatin sonunda dört yada beş kez karıştıralım ki domateslerin gazı çıksın.İki saatin sonunda hazır olan turşuyu kavanozlara dolduralım .Sıkı sıkı kapaklarını kapatalım.

Karanlık güneş görmeyen bir yerde tüketeceğimiz zamana kadar saklayalım.Kaşık kaşık ye turşusu hazır.Deneyecek olanlara afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.