Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli – Nefis Lezzetli Tarifler

Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli

Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Haşlama Biber Turşusu Karabiberli-Turşu Nasıl Yapılır ?

Haşlama biber turşusu-Karabiberli.Karabiberli biber turşusu nasıl yapılır ?Bugün turşu tariflerinin arasına bir turşu tarifi daha ekledim arkadaşlar.

Haşlama turşu .Pazarlarda köy biberi yada üç burun biber olarak satılan biberler ile hazırladım.Bu biberler biraz büyük olduğu için kaynar suda haşlanarak hazırlanıyor.

Çok aşırı sert kütür kütür bir turşu beklemeyin.Biberler haşlandığı için hafif yumuşuyor.İçine acı sevdiğim için karabiber kullandım.Acı sevmeyenler karabiber koymayabilir.

Turşu hazırlanışı videolu olarak ta hazırlandı.Biliyorsunuz videolarımız youtube de Nefis lezzetli tarifler kanalı olarak yayın yapmaktayız.

Yayınlanan videolarımız yazılı olarak ta sitemizde yayınlanmaktadır.Kanalımıza abone olabilir yayınlanan tarifleri ilk izleme şansına ulaşabilirsiniz.

Abone olmak ücretsizdir ve her zaman ücretsiz olarak kalacaktır.Hemen turşumuzun yapımına geçelim

Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli
Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli

Haşlama Biber Turşusu İçin Malzemeler

 1. Biber
 2. Tuz
 3. Sirke
 4. Sarımsak
 5. Su
 6. Tane karabiber

Nefis Lezzetli Tarifler Kanalına Abone Olun En Yeni Tarifleri Kaçırmayın

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Bu Turşuyu Bir Tadan Vazgeçemiyor! Hazırlaması Çok Farklı -Haşlama Biber Turşusu ( KARABİBERLİ )

Nefis Lezzetli Tarifler kanalımda bugün sizler için turşu tarifim var.Bu turşuyu bir tadan vazgeçemiyor.Hazırlaması çok farklı olan haşlama biber turşusu.Karabiberli olarak hazırlanıyor.Karabiber turşuya çok farklı bir lezzet katıyor.
Tadına doyum olmuyor.Turşu çeşitlerimize birde bu turşuyu ekledik.Daha önce sizlere kış hazırlıkları kapsamında bir çok turşu tarifi vermiştim.Hepsi birbirinden güzel ve lezzetli.Kanalımda tüm turşu tariflerimi bulabilirsiniz.Karabiberli Haşlama biber turşusu

Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli

Haşlama biber turşusu-karabiberli olarak hazırlayacağız.Bu turşuyu hazırlamak için ilk olarak biberlerin saplarından biraz kesip uçlarından hafif bıçakla kesik atıyoruz.

Bir tencereye bir litre kadar su koyup ocakta kaynatıyoruz.Kaynadıktan sonra biberleri kaynar suya bırakıyoruz.Beş dakika kadar biberleri suda kaynattıktan sonra soğuk suyun altında şoklama yöntemi ile soğutuyoruz süzüyoruz.

Haşlama Biber Turşusu
Haşlama Biber Turşusu

Bir turşu bidonunun içine biraz biber sarımsak ve tane karabiber atıyoruz.Kat kat turşu bidonunu dolduruyoruz.En son üzerine turşu bidonunun ölçüsüne göre ben 2 litrelik bidon kullandım.

Biber Turşusu-Karabiberli
Biber Turşusu-Karabiberli

2 litreye 2 kaşık tuz 2 su bardağı sirke bidonun aldığı kadar su döküyoruz.Bir kaşık sapını bidonun yanlarından batırıyoruz ki hava kabarcıkları gitsin.

Daha sonra sıkı sıkı kapatıyoruz.Haşlama turşumuz hazır.Kış için güneş görmeyen bir ortamda artık saklayabiliriz..Afiyet olsun

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • Patlıcan Kapama Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler7 ay önce
 • […] Reçeli Tarifi yemek tarifleri Kahvaltılara Çiçekler Açtırın yemek tarifleri Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli yemek tarifleri Kaşık Kaşık Ye Turşusu yemek […]

 • Kışlık Patlıcan Nasıl Saklanır ? – Nefis Lezzetli Tarifler7 ay önce
 • […] Reçeli Tarifi yemek tarifleri Kahvaltılara Çiçekler Açtırın yemek tarifleri Haşlama Biber Turşusu-Karabiberli yemek tarifleri Kaşık Kaşık Ye Turşusu yemek […]