En Kolayından Nefis Lahana Sarması – Nefis Lezzetli Tarifler

En Kolayından Nefis Lahana Sarması

En Kolayından Nefis Lahana Sarması
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Aman Dikkat Parmaklar Yenmesin !! En Kolayından Pratik Lahana Sarması !! Çok Nefis Çok Lezzetli

En kolayından nefis lahana sarması.Aman dikkat parmaklar yenmesin.Bu lahana sarması çok nefis çok lezzetli.Bugün sizler için tarifini vereceğim yemek.Lahana sarması hafifliği ile lezzeti ile sofraların baş tacı.Lahana sarması ben yapamam diye korkmayın.En kolay hali ile sizlere tarifini vereceğim.

En Kolayından Nefis Lahana Sarması
En Kolayından Nefis Lahana Sarması

Lahana C vitamini yönünden birçok sebzeye göre içeriği çok daha kuvvetli lahana enfeksiyonlara karşı koruyor, bağışıklığı güçlendiriyor. Lahananın 100 gramı, günlük C vitamini ihtiyacının yüzde 40’ ını karşılıyor.

O zaman ne duruyoruz hemen çeşit çeşit lahanadan yemekler turşular yapalım Sizlere tarifini vereceğim lahana sarmasının yapılışı videolu olarak youtube kanalımız da yayınlandı.

Videonun linki aşağıda linke tıklayarak videoyu izleyerek kolaylıkla bu sarmayı sizlerde yapabileceksiniz.Nefis lezzetli tarifler yayınlanan tüm tariflerimiz videolu olarak yayınlanmaktadır.

Görerek gönül rahatlığı ile daha kolay yayınlanan tarifleri evinizde sizlerde hazırlayabilirsiniz.Hemen lahana sarmasının tarifine geçelim

Lahana Sarması İçin Malzemeler

  1. 1-Adet lahana
  2. 2-Su bardağı pirinç
  3. 2-Adet soğan
  4. 3 -Kaşık domates salçası
  5. Sıvı yağ
  6. Tuz
  7. Nane
  8. Maydanoz
  9. İstediğiniz baharatlar
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Aman Dikkat Parmaklar Yenmesin !! En Kolayından Pratik Lahana Sarması !! Çok Nefis Çok Lezzetli

Aman Dikkat Parmaklar Yenmesin !! En Kolayından Pratik Lahana Sarması !! Çok Nefis Çok Lezzetli

En Kolayından Nefis Lahana Sarması Hazırlanışı

En kolayından lahana sarması için ilk olarak lahananın orta yerini bir bıçak ile kesiyoruz.Derin bir tencereye lahanayı koyuyoruz.Biraz tencereye su koyuyoruz.

Lahananın kestiğimiz yerine de orta yere su döküyoruz .Ocakta lahanayı haşlamaya koyuyoruz.Alt üst çevirerek lahanayı haşlıyoruz.Lahana yumuşadığı zaman haşlanmış demektir.

Ocaktan lahanayı alıyoruz Sarmanın iç malzemesini hazırlamaya başlıyoruz.İç malzemesi için bir derin kabın içine soğanı rendeliyoruz .Üzerine salçayı sıvı yağı bir çay bardağı koydum ben koyuyoruz.

Ocakta koyduğumuz malzemeleri kavuruyoruz.İçine pirinci ilave ediyoruz biraz pirinç kavrulduktan sonra üzerine 1 su bardağı su koyuyoruz.

En Kolayından Nefis Lahana Sarması
En Kolayından Nefis Lahana Sarması

Suyu çekene kadar ocakta tutuyoruz.Daha sonra ocaktan alıyoruz İç malzemesinin içine nane maydanoz doğruyoruz .İsteğe bağlıda istediğiniz baharatları atın İç malzemede hazır olmuş oluyor

Sıra geldi lahana sarmaları hazırlamaya.Haşlanan lahananın yapraklarını ayırıyoruz.Her bir yaprağı üç yada dört yaprağın büyüklüğüne göre kesiyoruz Her bir parçanın üzerine hazırladığımız iç malzemeden koyup sarıyoruz.Tencereye sarmaları diziyoruz.

Tüm yaprakları bu şekilde hazırlıyoruz.Tencerede sardığımız sarmaların üzerine çok az tuz atıyoruz bir miktarda sıvı yağ gezdiriyoruz.Sarmaların üzerine çıkacak kadar su koyuyoruz .

Bir tabak ile üzerini kapatıyoruz ki sarmalar dağılmasın .En son tencerenin kapağını kapatıyoruz.Sarmaları ocağa pişmeye koyuyoruz.Kaynamaya başladığı zaman on dakika gibi bir zamanda sarmalar pişecektir.

Daha sonra ocağı kapatıyoruz.Sarmalar soğuduğu zaman servis yapıyoruz.Sarmalar sıcakken almaya çalışmayın dağılabilir sarmalar.Herkese afiyet olsun.Sitemizde yayınlanan diğer yemek tariflerine buradan ulaşabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.