Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır – Nefis Lezzetli Tarifler

Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır

Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır ? Kışlık Dondurucuda Taze Fasulye Saklama Yöntemi

Dondurucuda fasulye nasıl saklanır ? Dondurucuda  Fasulye saklama yöntemi.Kış için buzluğa attığınız taze fasulyeyi pişirmenin en güzel yöntemi.

Kış aylarında canımız çektiğinde çıkarıp pişire bileceğimiz özellikle de çalışan hanımların kurtarıcısıdır.Yaz aylarında bol olan fiyatı da makul seviyede olan taze fasulye yani yeşil fasulyeyi

İster dondurucuda ister konserve olarak hazırlayın .Dondurucu da fasulye saklama yöntemini gelin hep birlikte öğrenelim

Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır
Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır

Malzemeler

  1. Taze fasulye
  2. Su
  3. Domates
  4. Buzdolabı poşeti

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalımıza Abone Olun

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır ? Videolu Tarif

Nefis Lezzetli Tarifler kanalına abone olun ▶️ https://www.youtube.com/c/NefisLezzetliTarifler Nefis Lezzetli Tarifler kanalında bugün kışlık dondurucuda taze fasulye nasıl saklanır ? Püf noktaları anlatımlı videoda bulacaksınız.Kış için dondurucular dolsun diyoruz.Sebze ve meyvenin bol olduğu şu zamanlarda kış aylarında tüketmek üzere donduruculara sebze ve meyve koymanın tam zamanı.
Ama bu sebze ve meyveler donduruculara koymadan önce bazı aşamalardan geçmesi lazım .Yoksa hepsi çöp olur.Sizler için tarifini vereceğim dondurucuda taze fasulye nasıl saklanır ? her ayrıntısı ile videomda bulacaksınız.

Dondurucuda Fasulye Nasıl Saklanır ?

Dondurucuda fasulye nasıl saklanır ? Dondurucuda taze fasulye yani yeşil fasulye saklamak için ilk olarak fasulyelerin sapını çöpünü temizliyoruz.

Yemeklik olarak doğruyoruz.Fasulyeleri bol suda yıkıyoruz.Bir tencere içine bir litre kadar su döküyoruz.Tencereyi ocağa kaynamaya koyuyoruz.Ocakta tencerede ki su kaynadığı zaman fasulyeleri üzerine döküyoruz.

Dondurucuda Fasulye
Dondurucuda Fasulye

10 dakika fasulyeleri haşlıyoruz.Fasulyelerin rengi koyu yeşil olduğu zaman ocağı kapatıyoruz.Bir kevgir içine fasulyeleri döküyoruz.Üzerine soğuk su döküyoruz ve soğumaya sularının süzülmesini bekliyoruz.

Fasulyeler iyice soğuduğu zaman buzdolabı poşetlerine iki yada üç adet domates atıyoruz.Bu domatesleri fasulyeleri pişireceğimiz zaman kullanacağız.

Dondurucuda Fasulye saklama
Dondurucuda Fasulye saklama

Üzerine fasulyelerden istediğimiz kadarını koyuyoruz.Poşetin ağzını bağlıyoruz.Dondurucuya koyuyoruz.Kış aylarında pişirmek için çıkardığımız zaman çözülmesini bekliyoruz.

Bir tencere içine soğan biber ve domates doğrayıp fasulyeleri de üzerine döküp pişiriyoruz.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.