Domates Turşusu Nasıl Yapılır ? – Nefis Lezzetli Tarifler

Domates Turşusu Nasıl Yapılır ?

Domates Turşusu Nasıl Yapılır ?
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Domates Turşusu Nasıl Yapılır ? Kış için Yeşil Domates Turşusu

Domates Turşusu Nasıl Yapılır ? Domates turşusu yeşil domates ile yapılan bir turşu.Turşular kış aylarında yemeklerin çorbaların yanında olmazsa olmazımız .

Sizlerde kış aylarında tüketmek için bol bol turşu hazırlayın.Pazarlarda bu mevsimde bol bulunan sebzelerden kışlık turşumuzu hazırlayalım.Sizlere daha önce bir çok turşu tarifi vermiştim.Yeşil domates ile hazırlanan domates turşusuna bayılacaksınız.

Bire bir ölçülü tarifi ile domates turşusu nasıl yapılır ? Videoda ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz.Domates turşusu 2 kiloluk turşu bidonuna hazırladım.Ölçüler 2 kiloluk bidon içindir

Domates Turşusu Nasıl Yapılır ?
Domates Turşusu Nasıl Yapılır ?

Domates Turşusu İçin Malzemeler

  1. Yeşil domates
  2. 2 Kaşık tuz
  3. 1 Kaşık şeker
  4. 1 Su bardağı sirke
  5. 1 Baş sarımsak
  6. Nohut
  7. Su

Youtubede Nefis Lezzetli Tarifler Kanalını Takip Edin

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

Yeşil Domates Turşusu Videolu Tarifi

Nefis Lezzetli Tarifler kanalında bugün sizler için kış için domates turşusu hazırladım.Sizlere daha önce bir çok turşu tarifi vermiştim.Kış için bir turşu tarifi daha .Yeşil domates ile hazırlanan domates turşusuna bayılacaksınız.Bire bir ölçülü tarifi ile Videoda ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz.Domates turşusu 2 kiloluk turşu bidonuna hazırladım.Ölçüler 2 kiloluk bidon içindir

Domates Turşusu Nasıl Yapılır ?

Domates turşusu nasıl yapılır? hazırlamak için ilk olarak domatesleri bol suda yıkıyoruz.Yeşil domates ile hazırlıyoruz.Yıkadığımız domatesleri bir çatal yardımı ile delikler açıyoruz

.Bir yada iki yerinden delmek yeterli olacaktır.Bide irili ufaklı domates kullanırsanız çok daha iyi.Deldiğimiz domatesleri turşu bidonuna dolduruyoruz.

Domates Turşusu
Domates Turşusu

Daha önce dediğim gibi iki kiloluk bidon kullandım.Doldurduğumuz bidonun içine nohut sarımsak tuz şeker ve sirke döküyoruz.Bidonun kalan kısmına su dolduruyoruz.

Bidonun üzerine asma yaprakları ile kapatıyoruz ve bidonu sıkı sıkı kapatıyoruz.

Domates Turşusu
Domates Turşusu

İşte domates kurmak bu kadar kolay.Hayır ben görerek hazırlayacağım diyor iseniz onunda kolayı var.Sizlere videosunu da bırakıyoruz.Videoyu izleyerek anlatımlı olarak görerek bu turşuyu hazırlayabilirsiniz.Hadi size kolay gelsin .

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.