Bal Kabağı Tatlısı – Nefis Lezzetli Tarifler

Bal Kabağı Tatlısı

pekmezli balkabağı
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

Fırında Pekmezli Bal Kabağı Tatlısı-Bal Kabağı Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Bal Kabağı Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Fırında pekmezli bal kabağı tatlısı .Kabak tatlısını birde pekmezli olarak deneyin. Lokum gibi oluyor mübarek. Bal kabağının tatlısını fırında hazırladım.

Bal kabağı kış ayların da tükettiğimiz tatlısından tutunda böreğine çorbasına her yemekte kullandığımız bir meyve. Vücudumuza da çok faydalı .

Kış aylarında bolca tükettiğimiz bal kabağının çekirdekleri de oldukça faydalı . Bal kabağını pazardan alın kendisi ile tatlı çekirdeklerini de yiyin .Hiç bir yerini ziyan etmeyin.

Bal Kabağı Tatlısı
Bal Kabağı Tatlısı

Tatlı İçin Malzemeler

  1. Bal kabağı
  2. 1,5 Su bardağı şeker
  3. Yarım çay bardağı pekmez
  4. Fıstık

Fırında Pekmezli Bal Kabağı Tatlısı Videolu Tarif

Nefis lezzetli tarifler kanalımda tatlı tarifim var. Fırında pekmezli bal kabağının tatlısı. Bal kabağının tatlısını fıstık ile servis yaptım O kadar nefis lezzetli ki sanki lokum mübarek .Tadına doyum olmuyor. Kış bitmeden hemen sizde şöyle lokum gibi bir kabak tatlısı yapın. Fırında pekmezli kabak tatlısı nasıl yapılır ? Videoda ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz.

Bal Kabağı Tatlısı Nasıl Yapılır ?

pekmezli balkabağı
pekmezli balkabağı

Kabak tatlısını hazırlamak için ilk olarak kabakların kabukları var ise kabuklarını alıyoruz ve doğuruyoruz . Üzerine şeker ilave ediyoruz. En az iki saat kabaklar sularını bıraksın diye şekerde bekletiyoruz.

kabak tatlısı
kabak tatlısı

Vaktiniz var ise akşamdan bu işlemi yapın. Ocağa kaynamaya koyuyoruz. Ocakta kabaklar yarım saat içinde pişecektir.

balkabağının tatlısı
balkabağının tatlısı

Pişen kabakları bir fırın kabının içine suyu ile birlikte döküyoruz. Yarım çay bardağı pekmezi kabakların üzerine gezdiriyoruz.

fırında pekmezli kabak tatlısı
fırında pekmezli kabak tatlısı

Ve fırına pişmesi için veriyoruz. 10 dakika pişmesi için yeterli .Çok bekletmeyin yanar .Pişen kabak tatlının servis tabağına alıyoruz.

pekmezli kabak tatlısı
pekmezli kabak tatlısı

Üzerine isteğe bağlı fıstık serpiyoruz.

pekmezli balkabağı
pekmezli balkabağı

Bu tarifimiz youtube de Nefis lezzetli tarifler kanalımızda yayınlandı. Sizlerde yayınlanan tarifleri ilk izlemek istiyor iseniz 66 bin aboneli kanalımıza abone olun. Kanalımıza abone olmak için kırmızı yazıya

Nefis Lezzetli Tarifler

tıklayın

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.