5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği – Nefis Lezzetli Tarifler

5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği

5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği-Evde Patlıcan Varsa Bu Yemeği Yap 

5 Dakikada tavada patlıcan yemeği.5 dakikada şipşak hazırlayabileceğiniz tam bir yaz yemeği.Evde patlıcan varsa bu yemeği yap.Yanına da karpuz .Ne güzel olur.

Patlıcan yemeği tavada Hele birde acı biber sevenlerden iseniz acı biber ile yapın tadına doyamayacaksınız.Yaz aylarındayız sağlığımız için böyle hafif yemekler tüketmemiz gerekiyor.

Kıymalı olarak ta bu yemeği hazırlamak mümkün.Patlıcan yemeği tüm tariflerde olduğu gibi videolu tarif ile geldi.Kolaylıkla sizlerde hemen bu yemeği hazırlayabileceksiniz.

Tavada Patlıcan Yemeği İçin Malzemeler

  1. 4 Adet patlıcan
  2. Biber
  3. Domates
  4. Sarımsak
  5. Tuz
  6. 1 Tatlı kaşığı tos şeker
  7. Sıvı yağ
5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği
5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği

Nefis Lezzetli Tarifler Youtube Kanalımıza Abone Olun

NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği Videolu Tarif

Nefis Lezzetli Tarifler kanalına abone olun ▶️https://www.youtube.com/c/NefisLezzetliTarifler Nefis Lezzetli Tarifler kanalında bu gün sizler için çok pratik kolay bir yemek tarifim var.Tavada 5 dakikada patlıcan yemeği.Elinde patlıcan varsa bu yemeği yap.
Yanına da karpuz kes.Değmeyin keyfimize mis gibi yemek hazır.Üstelik 5 dakikada Hele birde acı biber sevenlerden iseniz acı biber ile yapın tadına doyamayacaksınız.Yaz aylarındayız sağlığımız için böyle hafif yemekler tüketmemiz gerekiyor.Tavada patlıcan yemeği

5 Dakikada Tavada Patlıcan Yemeği Hazırlanışı

5 Dakikada patlıcan yemeği hazırlanışı.Patlıcan yemeğini hazırlamak için ilk olarak patlıcanların kabuklarını alaca bir şekilde soyuyoruz.Üç parmak genişliğinde halka halka kesiyoruz.

Tuzlu suyun içinde acıları çıkması için bekletiyoruz.Biberleri ve domateslerin kabuklarını soyarak doğruyoruz. Sarımsakları da hazırlıyoruz.

 Tavada Patlıcan Yemeği
Tavada Patlıcan Yemeği

Patlıcanları bol suda yıkıyoruz .Sularını sıkarak içinde kalan suyu çıkarıyoruz.Patlıcanlar sünger gibidir.İçine suyu hemen çekerler.Bir tava içine sıvı yağ döküyoruz.Patlıcanları kızartıyoruz.Bir tabağa alıyoruz.

Sıra ile biberleri daha sonra domatesleri pişiriyoruz.Biberler pişerken sarımsakları da tavanın içine atıyoruz Tavanın içine ilk olarak patlıcanları üzerine göz ayarı tuz ve bir tatlı kaşığı tos şeker serpiyoruz

 Patlıcan Yemeği
Patlıcan Yemeği

biberleri daha sonra domatesleri döküyoruz Bir çay bardağı suyu üzerine gezdiriyoruz.Bir kapak kapatıyoruz ve yemeğin tavada pişmesini bekliyoruz.

Eğer koyduğunuz su yetmez patlıcanlar pişmemiş olur ise birazcık daha su koyabilirsiniz.Tavada 5 dakikada patlıcan yemeği hazır.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.