Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Nefis Lezzetli Tarifler Article headline Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Ana içeriğe atla

Turşunun Suyu Bitti Napalım Bizde Turşu Yemeği Yapalım Lahana Turşusundan Yemek Tarifi

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda yapılacak en güzel şerbetli  tatlıları. İşte birbirinden nefis ve lezzetli tatlılar. Hepsi ramazana özel tatlılar.

Hepside videolu tatlılar. İster videolu olarak hazırlama aşamasına bakın ister yazılı tarifini okuyun ister resimli tarifine bakın.

Hepside bu blogta.Çok daha fazla Videolu tariflerimi yayınladığım   Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

74 Bin aboneli Nefis Lezzetli Tarifler ailemize sizde abone olarak katılabilirsiniz. Abone olmak ücretsizdir.

1# Çıtır Halka Tatlısı Ramazan tatlıları deyince akla ilk sırada gelen çıtır halka tatlısı. Ramazanın olmazsa olmaz tatlısı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin ➡ Çıtır halka tatlısı

2# Efsane Şerbetli Tatlı Kalbura Bastı TatlısıLitemizin 2 inci ırasında Kalbura bastı tatlısı. Hazırlaması son derece kolay lezzeti olay hafif tam ramazana yakışır bir tatlı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Kalbura Bastı Tatlısı

3# Çifte Kavrulmuş Hamur TatlısıListemizin 3 üncü sırasında Çifte kavrulmuş hamur tatlısı. Pişirme aşamasında iki kere kavrularak hazırlanan şerbetli bir tatlı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Çifte Kavrulmuş Hamur Tatlısı

#4 Kemal Paşa TatlısıListemizin 4 üncü sırasında Burasanın Kemalpaşa ilçesinde meşhur olmuş ünü tüm Türkiyeye hatta dünyaya yayılmış olan bir şerbetli tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Kamal Paşa Tatlısı

5# Çikolatalı Tuzlu Lokma TatlısıListemize 5 inci sıradan giren çikolatalı tuzlu lokma tatlısı var. Hem çikolataya batır tatlı olarak tüket  hemde tuzlu lokma olarak tüket.Alışılmışın dışında bir lezzet arayanlara gelsin.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡  Çikolatalı Tuzlu Lokma Tatlısı

6# Yoğurt TatlısıListemize 6 ıncı sıradan giren yoğurt tatlısı var. Canınız tatlı istediği zaman kalkıp hemencecik hazırlayabileceğiniz hem çok hafif üstelik şerbetli bir tatlı.İrmiksiz olarak hazırlandı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Yoğurt Tatlısı

7# Susamlı Şeker TatlısıListemize 7 inci sıradan girmeyi hak eden susamlı şeker tatlısı tarifim var. İrmik ile hazırlanan kesme şeker şeklinde minik minik olan şerbetli bir tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Susamlı Şeker Tatlısı

8# Fincanda Fıstıklı Kadayıf TatlısıListemize 8 inci sıradan giren fincanda fıstıklı kadayıf tatlısı var. Bu tatlı tam bir şerbetli lezzet bombası diyebiliriz.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Fincanda Fıstıklı Kadayıf Tatlısı

9# En Çıtır Lokma TatlısıListemizde 9 sırada ramazan ayının olmazsa olmazı tatlılarından en çıtır  lokma tatlısı.Lokma tatlısız bir ramazan düşünülemez.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Lokma Tatlısı

10# Jalebi TatlısıListemizin 10 uncu sirasında jalebi tatlısı tarifi var. Jalebi tatlısı bir Hint Tatlısı.Hintlilerin dünyaca ünlü tatlısı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Jalebi Tatlısı

11# Lor TatlısıListemizin 11 inci sırasına lor tatlısını koyduk. Lor tatlısı lor peyniri ile hazırlanan şerbetli bir tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Lor Tatlısı

12# Çıtırlığını Asla Kaybetmyen Halka TatlısıListemizin 12 inci sırasında halka tatlısı tarifimi var.Üzerinden 24 saat geçse bile çıtırlığını asla kaybetmiyor.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Halka Tatlısı

Sizlere birbirinden lezzetli ramazanda yapabileceğiniz şerbetli tatlılarımdan bir liste verdim arkadaşlar. Daha bir çok şerbetli tatlı tarifim var. Şerbetli tatlılar kategorisini incelediğinizde tüm tariflere ulaşabilisiniz.

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Yorumlar

Nefis Lezzetli Tarifleri Youtube de Takip Edin

Popular Tarifler

Kiş İçin Taze Erik Nasil Saklanır ?

 Kış İçin Taze Erik Nasıl Saklanır ? Asla Bozulmayan Taze Erik Saklama Yöntemi Kış için taze erik nasıl saklanır ? Taze erik saklama yöntemi. Biliyorsunuz kış aylarında erik bulmaz zordur. Özellikle hamile bayanların

Asla Bozulmayan Asma Yaprağı Salamurası Nasıl Yapılır ?

Asla Bozulmayan Asma Yaprağı Salamurası Nasıl Yapılır ? Tüm Püf Noktaları İle Salamura Yapımı Asla bozulmayan asma yaprağı salamurası nasıl yapılır ? Sizlere tüm püf noktaları ile salamura yapımını göstereceğim. Arkadaşlar videoda

Bu Tatlıyı Yapmak İçin Öyle Pahalı Malzemelere Gerek Yok-Şerbetli Hurma Tatlısı

 Bu Tatlıyı Yapmak İçin Öyle Pahalı Malzemelere  Gerek Yok-Şerbetli Hurma Tatlısı Şerbetli hurma tatlısı. Bugün sizler için hazırlaması en kolay olan bir şerbetli tatlı tarifim var. Hurma tatlısı . Bu tatlıyı hazırlamak için öyle pahalı malzemelere de gerek yok. Az malzeme ile çok lezzetli bir tatlı oluyor.  Bu tatlıyı bayramlarda ramazan ayında oruçlu olduğunuz zaman hazırlayabilirsiniz. Canınız tatlı çektiği zaman çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.  Hurma tatlısı yağda kızartılarak hazırlanıp soğuk şerbetin içine bırakılarak hazırlanıyor. Sizlerde şerbetli olun ama kolay olsun az malzeme ile olsun diyorsanız alın işte size tam aradığınız tarif.  Tatlı diğer tüm tariflerimde olduğu gibi hem videolu hem de bol resimli  olarak hazırlandı. Herkes kolaylıkla yapabilir.  Sizlere daha önce bir çok şerbetli tatlı tarifim verdim. Bazılarının linklerini aşağıya bırakıyorum. İsterseniz bir bakın derim. Diğer Şerbetli Tatlı Tariflerimden Bazıları Çıtır Halka Tatlısı Tarak Tatlısı   Şer

Taze Kayısı Reçeli

 Taze Kayısı Reçeli-Zahmetsiz Çabucak Hazırlanan Lokum Kıvamında Dağılmayan Reçel Taze kayısı reçeli. Lokum kıvamında olan asla dağılmayan reçel. Kayısı mis gibi kokusu ile yaz aylarında bol bulunan bir meyve. Kış aylarında tüketmek üzere kurutarak reçeller marmelatlar yaparak kış için saklarız. En çok tüketme şeklide reçeldir.

Limonlu Yoğurtlu Dondurma

Limonlu Yoğurtlu Dondurma-Evde En Kolay Dondurma Nasıl Yapılır ? Limonlu yoğurtlu dondurma.Yazın gelmesi ile birlikte dondurmalar revaçta olmaya başladı. Evde  çok az malzeme ile hazırlanabilecek dondurma tarifi arıyor iseniz işte tam yerine geldiniz.  Karşınızda limonlu yoğurtlu dondurma. Evde en kolay dondurma nasıl hazırlanır .? Derseniz size bu dondurmanın tarifini veririm.  Evde yapabileceğiniz en kolay en basit dondurma tarifi.Sadece bu tarif değil sizlere daha önce bir çok dondurma tarifi verdim bloğumda.  Hepsi çok güzel ve hepsi lezzetli Bazı dondurma tariflerinin linklerinide aşağıya bırakıyorum. Aradığınız bir dondurma tarifi var ise bakabilirsiniz.Limonlu yoğurtlu dondurma hem videolu tarif olarak hemde resimli tarif olarak sizlere geldi. Kolaylıkla herkes bu tarifi yapabilir. 3 Malzemeden Vişneli Dondurma  Ev Yapimi Gerçek Maraş Dondurmasi Çilekli Dondurma   Cevizli Yoğurtlu Dondurma  Salepsiz Şantisiz Kremasız Vanilyalı Dondurma Limonlu Yoğurtlu Dondurma Kalori 1 Porsiyo

Salepsiz Şantisiz Kremasız Vanilyalı Dondurma

  Sahlepsiz Şantisiz Kremasız Vanilyalı Dondurma Tarifi Salepsiz şantisiz kremasız vanilyalı dondurma. Yaz geldi dondurma mevsimi açıldı. İşte sizlere çok nefis bir dondurma tarifi. Bu dondurmada krema yok şanti yok salep yok .Vanilyalı dondurma sizlere maraş dondurmasını aratmayacak bir dondurma oldu. Çocuklarınıza bu dondurmayı hazırlayın.Biliyorsunuz dondurma çok sağlıklı bir soğuk tatlı.Ama evde olan katkı maddesiz olarak hazırlanan dondurmalar. Her evde olan malzemeler ile hazırladığım vanilyalı dondurmayı çok seveceksiniz.Her aşaması hem resimli hemde videolu olarak hazırladın.  Çok kolay sizde bu dondurmayı hazırlayabileceksiniz.Sizlere daha önce yayınladığım diğer tariflerimden bazılarınıda aşağıya bırakıyorum. O tariflerede bakabilirsiniz. 3 Malzeme İle Çilekli Dondurma    Cevizli Yoğurtlu Dondurma  Ev Yapimi Gerçek Maraş Dondurmasi Vanilyalı Dondurm Kalori 1 Porsiyon vanilyalı dondurma 150 kalori içermektedir. Toplam 6 Porsiyon Hazırlama Süresi 15 Dakika Toplam Süre 15 Dakika

Aman Bu Ne Güzellik Böyle İnsan Yemeye Kıyamayacak-Sütlü Yumuşacık Çok Kabaran-Yaprak Poğaça

 Sütlü Yumuşacık Çok Kabaran Yaprak Poğaça Bügün sizlere yaprak poğaça tarifim var arkadaşlar.Sütlü yumuşacık tel tel ayrılan nefis mi nefis yaprak poğaça. Değişik hazırlama şekli ile çok kolay.Bu poğaçayı gördükten sonra amanın bu ne güzellik böyle. İnsan yemeye kıyamayacak diyeceksiniz.  Sütlü bir poğaça olduğu içinde yumuşacık oluyor ve çok kabarıyor.Görüntüsü ile göz dolduran lezzeti ile olay olan yaprak poğaça çok az malzeme ile hazırlanıyor. Her evde olan malzemeler ile diyebiliriz. Üstelik ekonomik bir poğaça.Bu poğaçayı yapın çayın yanına mis gibi. Kahvaltılarda tüketin. Bloğumda daha önce sizlere çeşit çeşit poğaça tarifi verdim.Peynirlisi patateslisi her türlü zevke göre poğaçalar. Bazı poğaça tariflerinide linklerini aşağıya bırakıcam.Aradığınız bir poğaça tarifi ver ise o tariflerede bakabilirsiniz. Yün Yumağı Tepsi Poğaça Lor Peynirli Pamuk Poğaça Çörek Otlu Çiçek Poğaça 2 Bardak Ayran İle Hazırlanan Katmer Poğaça   Pişmaniye Poğaça   Su İle Hazı

Bozulmadan Aylarca Kiraz Nasıl Saklanır ?

 Bozulmadan Aylarca Kiraz Nasıl Saklanır ? Bozulmadan aylarca kiraz nasıl saklanır ?  Sizlere öyle bir kiraz saklama yöntemi göstereceğim ki aklınız durur. Kirazları buzdolabına koymak yok.Kaynatmak yok  Kirazları sizlere vereceğim tarif ile saklayın Bu yöntem ile aylarca bozulmadan dalından yeni kopmuş gibi kiraz yiyin. Kiraz saklama yöntemi ile sizlerde kış aylarında dalından yeni kopmuş gibi kiraz tüketebilirsiniz.Bu yönten iile kiraz saklamak için dikkat etmeniz gereken husus kirazların çok taze olmasına dikkat edelim.  Yumuşak kirazlar olmasın . Yaz meyvelerinin sultanı kiraz kış aylarındada yemek isteriz. Kirazı saklamanın bir diğer çeşidi  buzdolabında olandır  Buzdolabında sakladığınız zaman yemek için çıkardığınızda kirazlar yumuşar ve dolap kokusu kirazların üzerine siner. Kavanozda kaynatarak sakladığınız zamanda yumuşar pişmiş kiraz olur. Buzdolabı Yok Kaynatmak Yok. Kiraz Saklama Yöntemi  Kirazlarınızı Bu şekilde Aylarca Bozulmadan Saklayın Kış aylarında canınız kiraz çekt

Bakla turşusu nasil Yapilir ?

 Bakla Turşusu Nasıl Yapılır ?  Bu Turşu 10 Dakikada Hazır Oluyor-Nefis Taze Bakla Turşusu-Bakla turşusu nasıl Yapılır ? Bakla turşusu nasıl yapılır ? Bugün sizlere sadece 10 Dakikada nefis taze bakla turşusu tarifi hazırladım. Evet yanlış duymadınız .Bu turşuyu hazırlamak sadece 10 dakikada .Bu kadar çabuk

Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi

Patlıcanlar Çiçek Açsın-Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi Yelpaze çiçek patlıcan kebabı. Yeni moda kebap. Kebapta artık bu son moda olacak. 4 Adet patlıcan ile hazırlayabileceğiniz kebap. Sizde kebap yapmayı

Etiketler

Daha fazla göster