Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Nefis Lezzetli Tarifler Article headline Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Ana içeriğe atla

100 De 100 Garantili Asma Yaprakları Yumurtalı Salamura Yöntemi

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda yapılacak en güzel şerbetli  tatlıları. İşte birbirinden nefis ve lezzetli tatlılar. Hepsi ramazana özel tatlılar.

Hepside videolu tatlılar. İster videolu olarak hazırlama aşamasına bakın ister yazılı tarifini okuyun ister resimli tarifine bakın.

Hepside bu blogta.Çok daha fazla Videolu tariflerimi yayınladığım   Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

74 Bin aboneli Nefis Lezzetli Tarifler ailemize sizde abone olarak katılabilirsiniz. Abone olmak ücretsizdir.

1# Çıtır Halka Tatlısı Ramazan tatlıları deyince akla ilk sırada gelen çıtır halka tatlısı. Ramazanın olmazsa olmaz tatlısı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin ➡ Çıtır halka tatlısı

2# Efsane Şerbetli Tatlı Kalbura Bastı TatlısıLitemizin 2 inci ırasında Kalbura bastı tatlısı. Hazırlaması son derece kolay lezzeti olay hafif tam ramazana yakışır bir tatlı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Kalbura Bastı Tatlısı

3# Çifte Kavrulmuş Hamur TatlısıListemizin 3 üncü sırasında Çifte kavrulmuş hamur tatlısı. Pişirme aşamasında iki kere kavrularak hazırlanan şerbetli bir tatlı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Çifte Kavrulmuş Hamur Tatlısı

#4 Kemal Paşa TatlısıListemizin 4 üncü sırasında Burasanın Kemalpaşa ilçesinde meşhur olmuş ünü tüm Türkiyeye hatta dünyaya yayılmış olan bir şerbetli tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Kamal Paşa Tatlısı

5# Çikolatalı Tuzlu Lokma TatlısıListemize 5 inci sıradan giren çikolatalı tuzlu lokma tatlısı var. Hem çikolataya batır tatlı olarak tüket  hemde tuzlu lokma olarak tüket.Alışılmışın dışında bir lezzet arayanlara gelsin.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡  Çikolatalı Tuzlu Lokma Tatlısı

6# Yoğurt TatlısıListemize 6 ıncı sıradan giren yoğurt tatlısı var. Canınız tatlı istediği zaman kalkıp hemencecik hazırlayabileceğiniz hem çok hafif üstelik şerbetli bir tatlı.İrmiksiz olarak hazırlandı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Yoğurt Tatlısı

7# Susamlı Şeker TatlısıListemize 7 inci sıradan girmeyi hak eden susamlı şeker tatlısı tarifim var. İrmik ile hazırlanan kesme şeker şeklinde minik minik olan şerbetli bir tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Susamlı Şeker Tatlısı

8# Fincanda Fıstıklı Kadayıf TatlısıListemize 8 inci sıradan giren fincanda fıstıklı kadayıf tatlısı var. Bu tatlı tam bir şerbetli lezzet bombası diyebiliriz.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Fincanda Fıstıklı Kadayıf Tatlısı

9# En Çıtır Lokma TatlısıListemizde 9 sırada ramazan ayının olmazsa olmazı tatlılarından en çıtır  lokma tatlısı.Lokma tatlısız bir ramazan düşünülemez.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Lokma Tatlısı

10# Jalebi TatlısıListemizin 10 uncu sirasında jalebi tatlısı tarifi var. Jalebi tatlısı bir Hint Tatlısı.Hintlilerin dünyaca ünlü tatlısı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Jalebi Tatlısı

11# Lor TatlısıListemizin 11 inci sırasına lor tatlısını koyduk. Lor tatlısı lor peyniri ile hazırlanan şerbetli bir tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Lor Tatlısı

12# Çıtırlığını Asla Kaybetmyen Halka TatlısıListemizin 12 inci sırasında halka tatlısı tarifimi var.Üzerinden 24 saat geçse bile çıtırlığını asla kaybetmiyor.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Halka Tatlısı

Sizlere birbirinden lezzetli ramazanda yapabileceğiniz şerbetli tatlılarımdan bir liste verdim arkadaşlar. Daha bir çok şerbetli tatlı tarifim var. Şerbetli tatlılar kategorisini incelediğinizde tüm tariflere ulaşabilisiniz.

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Yorumlar

Nefis Lezzetli Tarifleri Youtube de Takip Edin

Popular Tarifler

Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi

Patlıcanlar Çiçek Açsın-Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi Yelpaze çiçek patlıcan kebabı. Yeni moda kebap. Kebapta artık bu son moda olacak. 4 Adet patlıcan ile hazırlayabileceğiniz kebap. Sizde kebap yapmayı

Amonyakli Pasta Ecevit Pastasi

 Amonyaklı Pasta Ecevit Pastası Amonyaklı pasta Ecevit pastası. Bugün sizler için bir zamanların meşhur pastası olan amonyaklı pasta tarifim var. Bu pastanın bir diğer ismi de Ecevit pastası olarak geçiyor .O ldukça

Kiş İçin Taze Erik Nasil Saklanır ?

 Kış İçin Taze Erik Nasıl Saklanır ? Asla Bozulmayan Taze Erik Saklama Yöntemi Kış için taze erik nasıl saklanır ? Taze erik saklama yöntemi. Biliyorsunuz kış aylarında erik bulmaz zordur. Özellikle hamile bayanların

Bakla turşusu nasil Yapilir ?

 Bakla Turşusu Nasıl Yapılır ?  Bu Turşu 10 Dakikada Hazır Oluyor-Nefis Taze Bakla Turşusu-Bakla turşusu nasıl Yapılır ? Bakla turşusu nasıl yapılır ? Bugün sizlere sadece 10 Dakikada nefis taze bakla turşusu tarifi hazırladım. Evet yanlış duymadınız .Bu turşuyu hazırlamak sadece 10 dakikada .Bu kadar çabuk

Portakal Soslu Muhallebili Pasta

 Portakal Soslu Muhallebili Pasta Portakal soslu muhallebili pasta .Hazırlaması son derece kolay lezzeti olay bir pasta. hafif tatlılar özleyenlere gelsin. .Portakalın bol olduğu zamanlarda bu pastayı yapın İnanın çok memnun kalacaksınız. Videolu olarak hazırladığım pasta bire bir ölçülüdür. Bir porsiyon muhallebili portakal soslu pasta 233 kaloridir

Sadece 5 Dakikada Hazırlanan Tahinli Cevizli Sütlü Tatlı

 Sadece 5 Dakikada Hazırlanan Tahinli Cevizli Sütlü Tatlı Tahinli cevizli sütlü tatlı. Bu tatlıyı hazırlaması sadece 5 dakika.Son günlerin meşhur sütlü tatlısı .Bu tatlı yaza damgasını vuracak . Sizde şerbetli ağır tatlılardan bıktı iseniz aradığınız hafif bir sütlü tatlı ise işte bu tatlı tam size göre bir tatlı. İçinde mis gibi tahin kokusu ile sizi mest edecek bu tatlıyı çocuklarda çok seviyor.Bire bir ölçülü olarak hazırlanan 5 dakikada sütlü tatlı tarifi videolu olarak hazırlandı. Her aşaması videoda ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.Herkes bu tatlıyı kolaylıkla hazırlayabilecek.Sizlere daha önce bir çok sütlü tatlı tarifi verdim.  Bazılarının linkleri aşağıda. İsterseniz bakabilirsiniz. Fıstıklı Kazandibi Tatlısı Sütlü Fincan Tatlısı  Karamelli Tavuk Göğsü Tatlisi 2 Renkli Sütlü İrmik Tatlısı Muhallebili Çıtır Kadayıf Tatlısı Yalancı Rulo Sarma Tavuk Göğsü Tatlısı Tahinli Cevizli Sütlü Tatlı İçin Malzemeler 4 Su bardağı süt 1 Su bardağı toz şeker 1 Yumurtanın sarısı 1 Çay bardağı

Gelincik Otu Köftesi Tarifi Nasıl Yapılır ?

  Gelincik Otu İle Hazırlanan Gelincik Otu Köftesi Tarifi  Nasıl Yapılır ? Gelincik otu köftesi tarifi nasıl yapılır ? Gelincik otu ilkbahar aylarında çıkmaya başlar  mayıs aylarında çiçek açmaya başlayan ağustos ayına kadar devamlı çiçek açan bir bitkidir.Kırlarda tarlalarda meralarda bol bol bulunur.Pazarlarda özellikle köylü pazarlarında köylüler bu otları toplayıp pazarlarda satarlar. Gelincik Otu Köftesini Bedavaya Hazırlayın  Sizlerde doğaya çıkarak bu otları toplayabilirsiniz.Üstelik bedava para vermenize gerek yok . Yeni yetişen gelincik otu daha çiçek açmamış halinde iken toplanarak köftesi salatası ve yemeği yapılır. Kırmızı çiçek açtığı zamanda çiçekleri kurutularak içecek yapılır.Sizlere bugün kü tarifimde ben gelincik otundan köfte yapmayı göstereceğim.  Annelerimiz yılda en az bir kere de olsa gelincik köftesi yapıp yenmesi sağlık açısından çok faydalı olduğunu söylerdi.Bende sizlere annemin yaptığı gibi annemin tarifi olan gelincik köftesini tarifini vereceğim. Umarım be

Çitir Halka Tatlisi

  En Güzel Şerbetli Tatlı - Çıtır Halka Tatlısı Çıtır çıtır halka tatlısı. Ramazan ayının olmazsa olmazı nefis mi nefis çıtır çıtır şerbetli halka tatlısı. Sadece ramazan ayında mı yenir. Canınız tatlımı çekti hemen kalkıp yapın çok kolay.  Bu halka tatlısını herkes hazırlayabilecek. Hazırlaması son derece kolay. Üstelik bu tatlıyı ben yumurtasız olarak hazırladım. Yumurtaya alerjisi olanlar içinde harika bir tarif Şerbetli Tatlı-Çıtır Halka Tatlısı Tatlıyı videolu olarak hazırladım.. Çok kolay bir şekilde sizde bu tatlıyı yapabilirsiniz.  Videoyu izlediğiniz zaman bana hak vereceksiniz. Ne kadar kolay olduğunu. Sizlere verdiğim ölçüler 4 kişilik bir aileye yeter.  Ama ölçüleri çoğaltabilirsiniz.  Çıtır Halka Tatlısı İçin Malzemeler 1 su bardağı irmik 1 su bardağı un 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı sıvı yağ yarım su bardağı su 1 paket kabartma tozu 2 su bardağı tos şeker 1.5 su bardağı su çeyrek limon suyu 2 Su bardağı sıvı yağ Çıtır halka tatlısı yapım aşamas

Lokma Tatlisi Nasil Yapilir ?

En Çıtır Lokma Tatlısı Nasıl Yapılır ? En Çıtır Lokma Tatlısı . Lokma tatlısı nasıl yapılır ? .Sofraların sultanı baş tacı şerbetli tatlılarımızdan. Lokma tatlısı ramazan ayının olmazsa olmaz tatlısı. Lokma

El Açması Gazete Baklavası

El Açması Gazete Baklavası-Bayram Baklavası El açması gazete baklavası. Baklava bayramlarımızın olmazsa olmazı. Sadece bayramlarda mı Özel günlerde canımız tatlı istediği zaman hemen kalkıp şöyle bir baklava açasımız gelir.