Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Nefis Lezzetli Tarifler Article headline Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Ana içeriğe atla

Patlıcan Kızartmasını Bu şekilde Yapın-Yumurtasız Hiç Yağ Çekmiyor- Çıtır Patlıcan Kızartması

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Ramazanda yapılacak en güzel şerbetli  tatlıları. İşte birbirinden nefis ve lezzetli tatlılar. Hepsi ramazana özel tatlılar.

Hepside videolu tatlılar. İster videolu olarak hazırlama aşamasına bakın ister yazılı tarifini okuyun ister resimli tarifine bakın.

Hepside bu blogta.Çok daha fazla Videolu tariflerimi yayınladığım   Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

74 Bin aboneli Nefis Lezzetli Tarifler ailemize sizde abone olarak katılabilirsiniz. Abone olmak ücretsizdir.

1# Çıtır Halka Tatlısı Ramazan tatlıları deyince akla ilk sırada gelen çıtır halka tatlısı. Ramazanın olmazsa olmaz tatlısı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin ➡ Çıtır halka tatlısı

2# Efsane Şerbetli Tatlı Kalbura Bastı TatlısıLitemizin 2 inci ırasında Kalbura bastı tatlısı. Hazırlaması son derece kolay lezzeti olay hafif tam ramazana yakışır bir tatlı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Kalbura Bastı Tatlısı

3# Çifte Kavrulmuş Hamur TatlısıListemizin 3 üncü sırasında Çifte kavrulmuş hamur tatlısı. Pişirme aşamasında iki kere kavrularak hazırlanan şerbetli bir tatlı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Çifte Kavrulmuş Hamur Tatlısı

#4 Kemal Paşa TatlısıListemizin 4 üncü sırasında Burasanın Kemalpaşa ilçesinde meşhur olmuş ünü tüm Türkiyeye hatta dünyaya yayılmış olan bir şerbetli tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Kamal Paşa Tatlısı

5# Çikolatalı Tuzlu Lokma TatlısıListemize 5 inci sıradan giren çikolatalı tuzlu lokma tatlısı var. Hem çikolataya batır tatlı olarak tüket  hemde tuzlu lokma olarak tüket.Alışılmışın dışında bir lezzet arayanlara gelsin.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡  Çikolatalı Tuzlu Lokma Tatlısı

6# Yoğurt TatlısıListemize 6 ıncı sıradan giren yoğurt tatlısı var. Canınız tatlı istediği zaman kalkıp hemencecik hazırlayabileceğiniz hem çok hafif üstelik şerbetli bir tatlı.İrmiksiz olarak hazırlandı.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Yoğurt Tatlısı

7# Susamlı Şeker TatlısıListemize 7 inci sıradan girmeyi hak eden susamlı şeker tatlısı tarifim var. İrmik ile hazırlanan kesme şeker şeklinde minik minik olan şerbetli bir tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Susamlı Şeker Tatlısı

8# Fincanda Fıstıklı Kadayıf TatlısıListemize 8 inci sıradan giren fincanda fıstıklı kadayıf tatlısı var. Bu tatlı tam bir şerbetli lezzet bombası diyebiliriz.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Fincanda Fıstıklı Kadayıf Tatlısı

9# En Çıtır Lokma TatlısıListemizde 9 sırada ramazan ayının olmazsa olmazı tatlılarından en çıtır  lokma tatlısı.Lokma tatlısız bir ramazan düşünülemez.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Lokma Tatlısı

10# Jalebi TatlısıListemizin 10 uncu sirasında jalebi tatlısı tarifi var. Jalebi tatlısı bir Hint Tatlısı.Hintlilerin dünyaca ünlü tatlısı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Jalebi Tatlısı

11# Lor TatlısıListemizin 11 inci sırasına lor tatlısını koyduk. Lor tatlısı lor peyniri ile hazırlanan şerbetli bir tatlı.

Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin  ➡ Lor Tatlısı

12# Çıtırlığını Asla Kaybetmyen Halka TatlısıListemizin 12 inci sırasında halka tatlısı tarifimi var.Üzerinden 24 saat geçse bile çıtırlığını asla kaybetmiyor.

 Yazılı Ayrıntılı Tarif İçin Halka Tatlısı

Sizlere birbirinden lezzetli ramazanda yapabileceğiniz şerbetli tatlılarımdan bir liste verdim arkadaşlar. Daha bir çok şerbetli tatlı tarifim var. Şerbetli tatlılar kategorisini incelediğinizde tüm tariflere ulaşabilisiniz.

Ramazanda Yapılacak 12 Çeşit En Güzel Şerbetli Tatlılar

Yorumlar

Nefis Lezzetli Tarifleri Youtube de Takip Edin

Popular Tarifler

Domates Soslu Aci Biber Turşusu

Bu Turşu Yıllara Meydan Okuyor-Yıllar Sonra Bile Aynı Tazelikte-Domates Soslu Acı Biber Turşusu Bugün domates soslu acı biber turşusu tarifim var. Bu turşu Yıllara Meydan Okuyor öyle bir turşu ki yıllar sonra bile aynı tazelikte duruyor .Bu turşu yıllarca bozulmadan duruyor. .Domates soslu acı biber turşusu balık biber ile hazırladım. Balık biber ile hazırlamamın sebebi balık biberler çok aşırı acı olmaz. Herkesin yiyebileceği acılıkta bir biber cinsi. İstediğiniz daha acı biberler ile de bu turşuyu yapabilirsiniz . Ölçüler bire bir ölçülerdir. Ölçüleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz . Diğer turşu tariflerime BURADAN ulaşabilirsiniz İşte sizlere daha önce paylaştığım kışlık turşu tariflerimden bazılarını linkleride aşağıda. Ayrıca bloğumun Nefis Lezzetli Tarifler youtube adresinden de takip edebilir en yeni tarifleri ilk izleyebiliriniz. Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Kaşık Kaşık Ye Domates Turşusu Yuvarlama Biber Turşusu Doldurma Patlican Turşusu Aspirinli Domates

Kişlik Biber Turşusu Nasıl Kurulur ?

  Kışlık Biber Turşusu Nasıl Kurulur ? Bire Bir Ölçülü Kışlık Biber Turşusu Nasıl Kurulur ? Bugün sizler için kışlık biber turşusu tarifim var. Asla yanılma şaşma yapmayan bire bir ölçülü bir turşu tarifim var arkadaşlar. Bire bir ölçülüdür. Bu turşuyu hazırlayın pişman olmayacaksınız. Biber turşusunun bir porsiyonunda 24 kalori vardır. Videoyu sonuna kadar izleyin.

Doğrama Patlican Turşusu

Doğrama Patlıcan Turşusu-Bu Turşuyu Kış İçin Mutlaka Hazırlayın Doğrama patlıcan turşusu. Bu turşuyu kış için mutlaka hazırlayın. Son derece lezzetli doğrama patlıcan turşusu tarifim . Yine çok değişik bir o kadar da lezzetli turşu.

Aspirinli Domates Turşusu Tarifi

 Aspirin İle Mucizeler Yaratmaya Hazırmısınız ?Aspirinli Domates Turşusu Tarifi Aspirinli domates turşusu tarifi.Aspirin ile mucizeler yaratmaya hazırlımısınız. İşte sizlere hiç bir yerde tarifini bulamayacağınız aspirin ile domates turşusu.Bu turşu çok eskilerden kalma. Annelerimizin hazırladığı bir tarif. Kış aylarında yaz domatesinin lezzetini bulacağınız bir tarif.Aspirinli domatesi salatalarda tüketebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma . Yemeklerinizde kullanmayın. Sadece salatalarda kullanın.Şifa kaynağı aspirinli domates nasıl yapılır ? Aşama aşama anlatımlı olarakta videoda gösterdim.Kolaylıkla herkes bu nefis tariften faydalansın.

Patlıcan Çığırtma Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır ?

 Patlıcan Çığırtma Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır ? Patlıcan çığırtma yemeği tarifi. Patlıcan çığırtma nasıl yapılır ? Patlıcan ile yapılabilecek en kolay ve en lezzetli yemeklerden bir tanesi. Hazırlaması çok kolay olan patlıcan çığırtma yemeği ister tencerede ocakta ister fırında hazırlayabilirsiniz.  Ben sizler için tencerede ocakta hazırladım.Patlıcan çığırtma yemeği patlıcan biber sarımsak ve domates ile hazırlanıyor.  Etsiz olarak hazırlanıyor. Bu yemeğe içinde et olmadığı içinde vejeteryan yemeği diyebiliriz.Çığırtma yemeği sizler için tüm tariflerde olduğu gibi videolu olarak hazırlandı. Daha önce sizler için patlıcan ile hazırlayabileceğiniz bir çok tarif verdim.Linklerini aşağıya bırakıyorum.Hepsi patlıcan ile hazırlanan tarifler.Bir bakın derim Fırında Kıymalı Patlıcan Kebabı   Cevizli Patlıcan Reçeli Patlıcan Kapama Çiçek Patlıcan Kebabı Doğrama Patlican Turşusu Çiğ Patlıcan Konservesi Kışlık Güneşte Patlıcan Kurutma Patlıcan Çığırtma Yemeği Kalori 1 porsiyon patlıcan çığı

Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi

Patlıcanlar Çiçek Açsın-Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi Yelpaze çiçek patlıcan kebabı. Yeni moda kebap. Kebapta artık bu son moda olacak. 4 Adet patlıcan ile hazırlayabileceğiniz kebap. Sizde kebap yapmayı

Kiş İçin Taze Erik Nasil Saklanır ?

 Kış İçin Taze Erik Nasıl Saklanır ? Asla Bozulmayan Taze Erik Saklama Yöntemi Kış için taze erik nasıl saklanır ? Taze erik saklama yöntemi. Biliyorsunuz kış aylarında erik bulmaz zordur. Özellikle hamile bayanların

Tekme Tokat Turşusu Yuvarlama Acı Biber Turşusu

 Tekme Tokat Turşusu Yuvarlama Acı Biber Turşusu Benden Size Nefis Bir Turşu Tarifi Daha Gelsin. Tekme Tokat Turşusu Yuvarlama Acı Biber Turşusu Tekme tokat turşusu.Yuvarlama acı biber turşusu.Sizlere yine çok nefis bir turşu tarifi ile geldim Bahçemdeki biberler baya bir oldu.Kızarmaya başladılar. Bazılarını kurutarak kış için sakladım.Bazılarını daha önce turşu kurdum.Bu seferde sizlere tekme tokat turşusu tarifi vereceğim.Bu turşunun bir çok ismi var. Yuvarlama turşu susuz turşu yağlı turşu gibi.Su pet şişelerine kurdum.Elimdeki acı biberden 5 adet su pet şişesi bide 1,5 litrelik kola pet şişesine koydum. Vereceğim turşunun salamura ölçüleri su pet şişesine birde kola pet şişesine göre vereceğim.Siz hangisine koyacaksanız ona göre yapın  Nasıl yaparsanız yapın her türlü turşu kış aylarında bol bol tüketiliyor. Yemeklerin yanında çorbaların yanında turşu aranıyor. Turşular içlerinde probiyotik kaynağı.  Sağlıklı bakteriler bol bol var.Bu bakterilerde sağlığımıza faydaalı bakterile

Susuz Sirkesiz Limonsuz Domates Tursusu

 Susuz Sirkesiz Limonsuz Domates Turşusu Sizler için domates turşusu tarifim var. Bu turşuda su yok sirke yok limon yok .Susuz sirkesiz limonsuz turşumu olur demeyin .

Çiğ Patlıcan Konservesi Tarifi

  Annelerimizin Hazırladığı Yöntem ile Hazırlanan Çiğ Patlıcan Konservesi Tarifi  Çiğ patlıcan konservesi.Evet arkadaşlar bugün çiğ patlıcan konservesitarifim var. Bu konserve annelerimizin hazırladığı yöntem ile hazırlandı. Çiğ patlıcan konservesinin ana malzemesi sadece patlıcan.Eskiden koca koca kazanlar ile  kış ayların tüketmek üzere meyveleri sebzeleri bu şekilde hazırlarlardı .Evet hazırlaması çok kolay olan bu konserveyi kışlık yapın hazırlayın.  Koyun bir köşede dursun. Gün gelir lazım olur.Eskiler ne demiş kısın gözü karadır. Soğuk kış aylarında kuru baklagillere bıktığınızda canınız sebzeli yemekler istediğinizde çıkarın açın bir tanesini bol suda yıkayın. Bir tencereye soğan biber yemeklere ne doğranıyorsa doğrayın salça ile birlikte kavurun koyun patlıcan konserveyi de üzerine hep birlikte kavurun kavrulduktan sonrada suyunu tuzunu verin pişsin.  İşte ailenizini bu kadar bir günlük yemek  ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Patlıcan konservesini ben çiğ olarak hazırladım.

Etiketler

Daha fazla göster