Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Nefis Lezzetli Tarifler Article headline Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Nefis Lezzetli Tarifler-Videolu Yemek Tarifleri Bloğu Ana içeriğe atla

Patlıcan Kızartmasını Bu şekilde Yapın-Yumurtasız Hiç Yağ Çekmiyor- Çıtır Patlıcan Kızartması

Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu

Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu

Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu -Bu Turşuyu Yap Aynı Gün Ye Şipşak Biber Turşusu

Aynı gün yenmeye hazır olan yaz turşusu. Şipşak biber turşusu. Bu turşuyu yap aynı gün ye. Sadece yaz aylarında değil yılın her ayında bu turşuyu hazırlayabilirsiniz. 

Yaz  aylarında yaz biberin bol olduğu zamanlarda çok daha lezzetli oluyor. Bu turşu bizim yörede düğünlerde gelen misafirler için düğünden iki gün önce bu turşu hazırlanır.

En az 10 kilo biberden hazırlanır.  Gelen misafirlere yemeklerin yanında tabaklar dolusu konur ve bol bol yenir.Lezzetine doyum olmaz.Sizlere ben 2 kilo biber ile hazırlamasını göstereceğim. 

Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu

Evde hazırladığınız turşular bitti ise evede acil misafir gelecek ve evde turşunuz bitti.Hemen panik yapmayın.Bu turşuyu 10 dakikada hazırlayabilir misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

 O kadar çok beğeneceklerki giderken de sizden bu turşunun tarifini alacaklar. Daha fazla turşu tarifn yokmu derseniz bloğumda bir çok turşu tarifi var.

O tariflerede bir bakın derim. Sizlere daha önce verdiğim tüm tariflerimde olduğu giibi sizlere kolaylık olması açısından bu tarifide videolu ve resimli olarak hazırladım. 

Yaz Turşusu Kalori

 • 1 Porsiyon yaz turşusunda 54 kalori bulunmaktadır.
 • 1  Kavanoz turşu 6 Porsiyon.
 • Hazırlama Süresi 20 Dakika
 • Pişirme Süresi 10 Dakika.
 • Toplam Süre 30 Dakikadır

Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Şipşak Yaz Turşusu İçin Malzemeler

 1. 2 Kilo biber
 2. 4 Su bardağı sirke
 3. 2 Su bardağı su
 4. 2 Su bardağı sıvı yağ
 5. 2 Kaşık tuz
 6. 2 Kaşık şeker
 7. Maydanoz
 8. Sarımsak

Öyle Bir Turşu Yaptım ki. Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Tarif Videosu  
Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Resimli Tarifi


Turşu biberi
  
Sirkeli biber

Turşu biberi resmi

Sirkeli biber turşusu resmi
Sarımsaklı sirkeli biber turşusu yaz turşusu

Kaynatma sarımsaklı yaz turşusu

Kaynatma biber yaz turşusu


Kaynatma sarımsaklı yaz turşusu

Aynı gün yenmeye hazır olan yaz turşusu

Aynı gün yenmeye hazır olan yaz turşusu

Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Tarifi Yapılışı

 • İlk olarak biberlerin saplarını koparıp bir bıçak yardımı ile doğruyoruz.
 • Bol suda bibeleri yıkıyoruz.
 • Sirke, su, sarımsak, sıvı yağ, tuz, şeker, bir kabın içine döküyoruz.
 • Ocağa kaynamaya koyuyoruz.
 • Ocakta sirkeli salamura kaynadığı zaman biberleri içine bırakıyoruz.
 • 10 Dakika sirkeli suda biberleri kaynatıyoruz.
 • Ocağı kapatıyoruz.
 • Üzerine sarımsak ve maydanoz ilave ediyoruz.
 • Biberler salamurada soğuduğu zaman tüketebilirsiniz..
 • İki gün bekler ise çok daha lezzetlenir.
 • Turşuyu çok yapar iseniz ozaman Kapalı bir kap içinde buzolabında bekletebilirsiniz.
 • Yaz turşusu hazır. Afiyet olsun
Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Şipşak Hazırlayabileceğiniz En Lezzetli Kolay Turşular

Şipşak Hazırlayabileceğiniz En Lezzetli Kolay Turşular.

Domates Turşusu

1 Numara Domates Turşusu Domates Turşusu .Dikkat Bu Turşu Kaşık Kaşık Yeniyor.

Biber Turşusu-Domates İle Karışık

2 Numara Biber Turşusu-Domates İle Karışık Uzun süre dayanıklı bozulmayan biber turşusu domates ile karışık .

Susuz Sirkesiz Limonsuz Domates Tursusu

3 Numara Susuz Sirkesiz Limonsuz Domates Tursusu Domates turşusu tarifim var. Bu turşuda su yok sirke yok limon yok .Susuz sirkesiz limonsuz turşu.

Yorumlar

Nefis Lezzetli Tarifleri Youtube de Takip Edin

Popular Tarifler

Domates Soslu Aci Biber Turşusu

Bu Turşu Yıllara Meydan Okuyor-Yıllar Sonra Bile Aynı Tazelikte-Domates Soslu Acı Biber Turşusu Bugün domates soslu acı biber turşusu tarifim var. Bu turşu Yıllara Meydan Okuyor öyle bir turşu ki yıllar sonra bile aynı tazelikte duruyor .Bu turşu yıllarca bozulmadan duruyor. .Domates soslu acı biber turşusu balık biber ile hazırladım. Balık biber ile hazırlamamın sebebi balık biberler çok aşırı acı olmaz. Herkesin yiyebileceği acılıkta bir biber cinsi. İstediğiniz daha acı biberler ile de bu turşuyu yapabilirsiniz . Ölçüler bire bir ölçülerdir. Ölçüleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz . Diğer turşu tariflerime BURADAN ulaşabilirsiniz İşte sizlere daha önce paylaştığım kışlık turşu tariflerimden bazılarını linkleride aşağıda. Ayrıca bloğumun Nefis Lezzetli Tarifler youtube adresinden de takip edebilir en yeni tarifleri ilk izleyebiliriniz. Aynı Gün Yenmeye Hazır Olan Yaz Turşusu Kaşık Kaşık Ye Domates Turşusu Yuvarlama Biber Turşusu Doldurma Patlican Turşusu Aspirinli Domates

Kişlik Biber Turşusu Nasıl Kurulur ?

  Kışlık Biber Turşusu Nasıl Kurulur ? Bire Bir Ölçülü Kışlık Biber Turşusu Nasıl Kurulur ? Bugün sizler için kışlık biber turşusu tarifim var. Asla yanılma şaşma yapmayan bire bir ölçülü bir turşu tarifim var arkadaşlar. Bire bir ölçülüdür. Bu turşuyu hazırlayın pişman olmayacaksınız. Biber turşusunun bir porsiyonunda 24 kalori vardır. Videoyu sonuna kadar izleyin.

Doğrama Patlican Turşusu

Doğrama Patlıcan Turşusu-Bu Turşuyu Kış İçin Mutlaka Hazırlayın Doğrama patlıcan turşusu. Bu turşuyu kış için mutlaka hazırlayın. Son derece lezzetli doğrama patlıcan turşusu tarifim . Yine çok değişik bir o kadar da lezzetli turşu.

Aspirinli Domates Turşusu Tarifi

 Aspirin İle Mucizeler Yaratmaya Hazırmısınız ?Aspirinli Domates Turşusu Tarifi Aspirinli domates turşusu tarifi.Aspirin ile mucizeler yaratmaya hazırlımısınız. İşte sizlere hiç bir yerde tarifini bulamayacağınız aspirin ile domates turşusu.Bu turşu çok eskilerden kalma. Annelerimizin hazırladığı bir tarif. Kış aylarında yaz domatesinin lezzetini bulacağınız bir tarif.Aspirinli domatesi salatalarda tüketebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma . Yemeklerinizde kullanmayın. Sadece salatalarda kullanın.Şifa kaynağı aspirinli domates nasıl yapılır ? Aşama aşama anlatımlı olarakta videoda gösterdim.Kolaylıkla herkes bu nefis tariften faydalansın.

Patlıcan Çığırtma Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır ?

 Patlıcan Çığırtma Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır ? Patlıcan çığırtma yemeği tarifi. Patlıcan çığırtma nasıl yapılır ? Patlıcan ile yapılabilecek en kolay ve en lezzetli yemeklerden bir tanesi. Hazırlaması çok kolay olan patlıcan çığırtma yemeği ister tencerede ocakta ister fırında hazırlayabilirsiniz.  Ben sizler için tencerede ocakta hazırladım.Patlıcan çığırtma yemeği patlıcan biber sarımsak ve domates ile hazırlanıyor.  Etsiz olarak hazırlanıyor. Bu yemeğe içinde et olmadığı içinde vejeteryan yemeği diyebiliriz.Çığırtma yemeği sizler için tüm tariflerde olduğu gibi videolu olarak hazırlandı. Daha önce sizler için patlıcan ile hazırlayabileceğiniz bir çok tarif verdim.Linklerini aşağıya bırakıyorum.Hepsi patlıcan ile hazırlanan tarifler.Bir bakın derim Fırında Kıymalı Patlıcan Kebabı   Cevizli Patlıcan Reçeli Patlıcan Kapama Çiçek Patlıcan Kebabı Doğrama Patlican Turşusu Çiğ Patlıcan Konservesi Kışlık Güneşte Patlıcan Kurutma Patlıcan Çığırtma Yemeği Kalori 1 porsiyon patlıcan çığı

Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi

Patlıcanlar Çiçek Açsın-Yelpaze Çiçek Patlıcan Kebabı Tarifi Yelpaze çiçek patlıcan kebabı. Yeni moda kebap. Kebapta artık bu son moda olacak. 4 Adet patlıcan ile hazırlayabileceğiniz kebap. Sizde kebap yapmayı

Kiş İçin Taze Erik Nasil Saklanır ?

 Kış İçin Taze Erik Nasıl Saklanır ? Asla Bozulmayan Taze Erik Saklama Yöntemi Kış için taze erik nasıl saklanır ? Taze erik saklama yöntemi. Biliyorsunuz kış aylarında erik bulmaz zordur. Özellikle hamile bayanların

Tekme Tokat Turşusu Yuvarlama Acı Biber Turşusu

 Tekme Tokat Turşusu Yuvarlama Acı Biber Turşusu Benden Size Nefis Bir Turşu Tarifi Daha Gelsin. Tekme Tokat Turşusu Yuvarlama Acı Biber Turşusu Tekme tokat turşusu.Yuvarlama acı biber turşusu.Sizlere yine çok nefis bir turşu tarifi ile geldim Bahçemdeki biberler baya bir oldu.Kızarmaya başladılar. Bazılarını kurutarak kış için sakladım.Bazılarını daha önce turşu kurdum.Bu seferde sizlere tekme tokat turşusu tarifi vereceğim.Bu turşunun bir çok ismi var. Yuvarlama turşu susuz turşu yağlı turşu gibi.Su pet şişelerine kurdum.Elimdeki acı biberden 5 adet su pet şişesi bide 1,5 litrelik kola pet şişesine koydum. Vereceğim turşunun salamura ölçüleri su pet şişesine birde kola pet şişesine göre vereceğim.Siz hangisine koyacaksanız ona göre yapın  Nasıl yaparsanız yapın her türlü turşu kış aylarında bol bol tüketiliyor. Yemeklerin yanında çorbaların yanında turşu aranıyor. Turşular içlerinde probiyotik kaynağı.  Sağlıklı bakteriler bol bol var.Bu bakterilerde sağlığımıza faydaalı bakterile

Susuz Sirkesiz Limonsuz Domates Tursusu

 Susuz Sirkesiz Limonsuz Domates Turşusu Sizler için domates turşusu tarifim var. Bu turşuda su yok sirke yok limon yok .Susuz sirkesiz limonsuz turşumu olur demeyin .

Çiğ Patlıcan Konservesi Tarifi

  Annelerimizin Hazırladığı Yöntem ile Hazırlanan Çiğ Patlıcan Konservesi Tarifi  Çiğ patlıcan konservesi.Evet arkadaşlar bugün çiğ patlıcan konservesitarifim var. Bu konserve annelerimizin hazırladığı yöntem ile hazırlandı. Çiğ patlıcan konservesinin ana malzemesi sadece patlıcan.Eskiden koca koca kazanlar ile  kış ayların tüketmek üzere meyveleri sebzeleri bu şekilde hazırlarlardı .Evet hazırlaması çok kolay olan bu konserveyi kışlık yapın hazırlayın.  Koyun bir köşede dursun. Gün gelir lazım olur.Eskiler ne demiş kısın gözü karadır. Soğuk kış aylarında kuru baklagillere bıktığınızda canınız sebzeli yemekler istediğinizde çıkarın açın bir tanesini bol suda yıkayın. Bir tencereye soğan biber yemeklere ne doğranıyorsa doğrayın salça ile birlikte kavurun koyun patlıcan konserveyi de üzerine hep birlikte kavurun kavrulduktan sonrada suyunu tuzunu verin pişsin.  İşte ailenizini bu kadar bir günlük yemek  ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Patlıcan konservesini ben çiğ olarak hazırladım.

Etiketler

Daha fazla göster