100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav – Nefis Lezzetli Tarifler

100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav

100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav-Tavuklu Pilav Nasıl Yapılır ?

100 de 100 garanti-tavuklu pilav-Tavuklu pilav nasıl yapılır ? Pilav yapmak ustalık ister.Tane tane dökülen nefis lezzetli mi lezzetli bir pilava kim hayır der.İşte size hayır diyemeyeceğiniz harika bir lezzet olan tavuklu pilavı ben tavuk but ile hazırladım.

Pilavı tavukları kaynatmış olduğum suda pişirdim.Oldukça lezzetli nefis bir pilav oldu.Tavuklu pilav 100 de 100 tutam garantili bir pilavdır.

100 De 100 Garanti -Tavuklu  Pilav
100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav

Her aşaması ile sizlere tarifini vereceğim pilavı videolu olarak ta hazırladım.Videoyu izleyen herkes tam bir pilav ustası olacaktır.Pilavı ben Osmancık pirinci ile hazırladım.

Her zaman pilav hazırlar iken aynı pirinci kullanmaya özen gösteririm .Bu pirinç asla yanılma yapmaz.Sizi zor durumda bırakmaz.Her zaman pilav denk düşer.Hemen tavuklu pilav nasıl hazırlanır hep birlikte öğrenelim

100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav İçin Malzemeler

  1. 1 Kilo tavuk but
  2. 2 Su bardağı pirinç
  3. 3.5 Su bardağı tavuk suyu -pişirdiğimiz tavuğun suyu olacak
  4. Tuz
  5. 1 Tatlı kaşığı tos şeker
  6. Sıvı yağ
  7. 75 Gram tere yağ
  8. İsteğe bağlı baharatlar karabiber kimyon yada kırmızı pul biber
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

100 De 100 Garanti-Tavuklu Pilav -Tavuk But İle Hazırlanan Nefis Tavuklu Pilav Nefis lezzetli tarifler

100 De 100 Garantili Pilav – Tavuk But İle Hazırlanan Nefis Tavuklu Pilav Nefis lezzetli tarifler

100 De 100 Garanti -Tavuklu Pilav Hazırlanışı

100 de 100 garanti- tavuklu pilav-Tavuklu pilav nasıl yapılır ? Tavuklu pilav hazırlamak için ilk olarak tavukları ben but kullandım .Bir kilo but bir tencereye koyuyoruz.

Üzerine biraz çıkacak kadar su koyuyoruz.Ocağa kaynamaya koyuyoruz.Kaynar iken üzerine tuz ilave ediyoruz.15 dakika gibi bir zamanda tavuklar pişecektir.Ocaktan tavukları alıyoruz. Haşlanan suyun içinden çıkarıyoruz .

Bir kabın içine alıyoruz Tavuk suyunu bir süzgeç yardımı ile süzüyoruz.İçinde bulunan kaynar iken oluşan karalıklar parçalar gitsin.Pirinçleri bol suda iki kez yıkıyoruz.Ben daha önceden pirinç suda bekletmiyorum.

Yıkar yıkamaz hemen pişmeye ocağa koyuyorum. Bir tencere içine sıvı yağ döküyoruz yarım su bardağı kadar.Üzerine tereyağ ilave ediyoruz.İki kaşık ta şehriye koyuyoruz isterseniz şehriye kullanamayabilirsiniz.

garantili pilav
pilav tarifi

Ocağa tencereyi koyuyoruz.Şehriyeyi esmer olama kadar kavuruyoruz.Üzerine pirinci ilave ediyoruz.Pirinci 15 dakika kavuruyoruz.Üzerine haşlanan tavuk suyundan ilk aşamada 3 su bardağı döküyoruz.Suyu pirinçler çekene kadar kaynatıyoruz.

Eğer pirinçler sert kalır ise yarım su bardağı daha tavuk suyu koyun.Üzerine tuz ve tos şekeri ilave ediyoruz.Pirinçler piştiği zaman ocaktan alıyoruz.Bir kenarda demlenmesini bekliyoruz. Pilav demlenir iken bizde haşlanan tavuk butları az sıvı yağda kızartıyoruz.

Demlenen pilavı servis tabağına alıyoruz.Üzerine tavuk butları koyuyoruz.İsteğe bağlı baharatlar ilave edebilirsiniz.Herkese afiyet olsun.Sitemizde bulunan diğer tarifler için buraya tıklamanız yeterli

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.