10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi

10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler
10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi
10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi

10 Dakikada Bakla Turşusu Tarifi.10 Dakikada Turşu Nasıl Yapılır ?

10 Dakikada bakla turşusu tarifi.10 Dakikada turşu nasıl yapılır ? Bakla yemeği ile mutfağımızın olmazsa olmazlarındandır.

Bakla hem lezzeti hemde vitamin açısından oldukça zengindir. Bakla yemeğini hazırlayabileceğiniz gibi turşusu da oldukça lezzetli olur .Baklayı çiğ olarak ta tüketebilirsiniz .

Bakla turşusu taze bakladan oluşan nefis bir turşu dur. Hazırlaması 10 dakikadır. Bu turşusu ister soğuduğu zaman hemen ister sıcak kavanozlara doldurup daha sonraki zamanlarda tüketebilirsiniz.

Asla bozulma yapmaz Bakla turşusu tarifi videolu olarak hazırlanarak sizlerin beğenisine sunulmuştur Birbirinden nefis lezzetli turşu tariflerine ulaşabilirsiniz .

Sitemizde yayınlanan tüm tarifler videolu olarak yayınlanmaktadır. Sizler evinizde kolaylıkla bu tarifleri uygulayabileceksiniz.Videolu tarifler Youtube kanalımızda nefis lezzetli tarifler kanalı olarak yayın yapmaktadır.

Kanalımıza abone olarak en yeni tarifleri ilk izleme şansına ulaşabilirsiniz Hemen bakla turşusu tarifine geçelim

10 Dakikada Bakla Turşusu için Malzemeler

  1. 1 Kilo bakla
  2. 1-Su bardağı sirke
  3. 1 Baş sarımsak
  4. Tuz
  5. 2 Su bardağı su
10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi 1

nefis lezzetli tarifler

10-Dakikada Nefis Bakla Turşusu. Bakla Turşusu Nasıl Yapılır?

10 Dakikada Bakla Turşusu Tarifi . Bakla Turşusu Nasıl Yapılır ?

10 Dakikada bakla turşusu tarifi.10 Dakikada turşu nasıl yapılır ?Sizlerde evinizde bu nefis turşusu hazırlayabilirsiniz hazırlaması çok kolay 10 dakika gibi bir zaman içinde hazır olmuş oluyor.

Soğuduğu zaman hemen ister iseniz tüketebilirsiniz.Bakla turşusu hazırlamak için ilk olarak baklaları istediğimiz ölçülerde doğruyoruz.Bol suda yıkıyoruz Bir tencere içine döküyoruz.

Üzerine sirke tuz sarımsak ve suyu ilave ediyoruz sarımsaklar doğranmış olacak. Baklayı ocağa kaynamaya koyuyoruz .Ocakta 5 dakika kadar kaynatacağız biraz baklaların yumuşaması için yeterli oluyor.5 Dakikanın sonunda ocağı kapatıyoruz.

10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi
10 dakikada Bakla Turşusu Tarifi

Baklaların üzerine istediğimiz kadar taze nane doğuyoruz.Son olarak havanda dövdüğümüz sarımsakları ilave ediyoruz.evet bakla turşusu şuan hazır oldu.

Bu bakla turşusunu ister soğuduğu zaman hemen ister daha sonraki bir zaman da tüketmek istiyor iseniz sıcak sıcak kavanozlara dolduruyoruz ve kavanozu ters çeviriyoruz.

Bu şekilde baklaların kavanozlarının kapaklarını tutmasını sağlıyoruz.Evet bakla turşusu hazır umarım beğenirsiniz ve evinizde sizlerde bu turşusu hazırlarsınız.

Sitemizde diğer turşu tariflerine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Aç Ye Bitir Turşu Yuvarlama Turşu – Nefis Lezzetli Tarifler2 ay önce
  • […] bekleyebiliyor.Dikkat etmeniz gereken burada kapaklarının iyi kapatılmış olması.Ben bu turşuyu su şişelerinin içine kurdum.İçtiğimiz su şişelerinde bir oturuşta bir şişe açılıp […]

  • Kavanozda Burma Turşu Tarifi – Nefis Lezzetli Tarifler2 ay önce
  • […] turşu yapımı videolu olarak ta hazırlandı.Kolaylıkla sizlerde hazırlayabilirsiniz.Burma turşu nasıl yapılır ? Gelin hep birlikte […]