1 saatte hazır burma baklava

1 saatte hazır burma baklava
Bu Tarife Oy Ver
Teşekkürler

1 Saatte Hazır Burma Baklava

1 saatte hazır burma baklava .Baklava sadece bayramlarda olur demeyin. Her zaman burma baklava hazırlayabilirsiniz.1 saatte hazır olan burma baklava çıtır çıtır ağızda dağılan bir baklava.

1 saatte  hazır burma baklava
1 saatte hazır burma baklava

Burma baklava videolu olarak hazırlandı.Videoyu izleyerek kolaylıkla burma baklavayı hazırlayabilirsiniz.burma baklava çıtır çıtır oluyor .Bununda sebebi hazır yufka kullanmamız.

Hazır yufkalar çok ince olduğu için tatlının çıtır olmasını sağlıyor Sitemizde diğer tariflerimiz den bazıları bayram tatlıları sütlü tatlılar daha bir çok tatlı tarifine ulaşabilirsiniz

1 saatte hazır burma baklava için malzemeler

  1. 1 paket baklavalık yufka
  2. 200 gram ceviz içi

Üzeri için

  1. 250 gram margarin yada tere yağ

Şerbeti için

  1. 4 bardak tos şeker
  2. 4 bardak su
  3. yarım limon suyu
NEFIZLEZZET 1 e1564950340129

nefis lezzetli tarifler

1 saatte hazır burma baklava videolu tarifi

1 saatte hazır burma baklava tarifi

1 saatte hazır burma baklava tarifi ilk olarak baklava yufkalarını paketten alıyoruz. bir kat baklava yufkasının içine bir miktar ceviz içi serpiyoruz.Yufkayı oklava ile yuvarlıyoruz.

yufkanın kenarlarından büzerek yufkaları buluşturuyoruz.Ve fırın tepsisine koyuyoruz.diğer yufkalara da aynı işlemi uyguluyoruz.Fırın tepsisi dolana kadar aynı işlem.

Fırın tepsisini doldurduğumuz zaman bir tava içine margarini koyuyoruz ocakta margarini eritiyoruz. Ve hazırladığımız nefis burma baklavaların üzerine kaşık ile döküyoruz.

Baklava

Burma baklavaları bir bıçak ile kesiyoruz fırını 180 dereceye ayarlıyoruz.Burma baklavayı fırına veriyoruz. Üzeri kızarana kadar fırında duruyor.

1 saatte hazır burma baklava
1 saatte hazır burma baklava

Tatlı fırında iken bizde şerbetini hazırlıyoruz.şerbet için tos şeker ve suyu bir tencereye döküyoruz. Ocağa şerbeti koyuyoruz.

20 dakika kadar şerbet kaynayacak.kaynayan şerbete limon suyu ilave ediyoruz.20 dakika sonra şerbet hazır olmuş olacak hazır olan şerbetin ocağını kapatıyoruz.

Burma baklava

Bir kenarda şerbeti bekletiyoruz.Kızaran burma baklavayı fırından alıyoruz.Nar gibi kızarmış olmalı.Biraz da baklava beklesin ilk sıcaklığı çıksın .

Baklava 5 dakika beklediği zaman şerbetini üzerine döküyoruz.Şerbetini döktüğümüz Burma baklavayı 3 saat şerbetini çekmesi için bekletiyoruz.

Daha sonra servis yapıyoruz.Afiyet olsun

  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.